Finansai

Patvirtintame Kauno biudžete – 7 milijonai mokytojų algų didinimui

Kauno miesto taryba antradienį patvirtino 2019 metų biudžetą, sieksiantį 326,2 mln. eurų. Pagrindinis dėmesys koncentruojamas į didžiuosius miesto projektus bei algų didinimą švietimo, kultūros, sporto ir socialiniams darbuotojams biudžetinėse įstaigose.

Augantiems atlyginimams per šiuos metus iš viso numatyta skirti papildomus 12 milijonų eurų. Iš jų 7 mln. – mokytojų darbo užmokesčiui kelti. Be to, ypatingą dėmesį bei nemažą dalį miesto lėšų numatyta skirti stambiausiems miesto projektams.

Šiemet Kaunas pradės naujos ledo arenos statybas, Nemuno salos ir kitų miesto parkų rekonstrukciją, Ąžuolyno atnaujinimo darbus ir sporto halės rekonstrukciją. Be to, per šiuos metus bus užbaigta Laisvės alėjos rekonstrukcija ir gerokai pasistūmės S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statybos. Jau vasaros pabaigoje miestą pasieks 85 nauji „Solaris“ markės troleibusai, taip pat per šiuos metus bus baigtas 100 naujų hibridinių autobusų pirkimas.

Didžioji dalis (46 proc.) viso biudžeto – 148,6 mln. eurų – numatyta švietimui. Miesto infrastruktūrai ir tvarkymui – 55,4 mln. eurų, kultūrai ir sportui – 42,5 mln. eurų, o socialinei apsaugai – beveik 33,5 mln. eurų. Dar 4 ir 3 mln. eurų suplanuota atitinkamai aplinkos apsaugai ir sveikatos apsaugai. Likusios biudžeto lėšos bus skirtos kitoms išlaidoms.

Pagal šių metų prognozes Kaunas planuoja į miesto biudžetą surinkti apie 162,1 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio. Tai yra 2,3 mln. eurų daugiau nei pernai.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Pranešimą paskelbė: Tomas Jarusevičius, Kauno miesto savivaldybės administracija

(Perskaityta per mėnesį: 19, iš jų šiandien: 1.)