Finansai

Pernai „Modus Group“ pajamos viršijo pusę milijardo eurų, investicijos augo 2,5 karto

Tarptautinės įmonių grupės „Modus Group“, veikiančios atsinaujinančios energetikos, mobilumo paslaugų ir automobilių prekybos srityse, konsoliduotos audituotos veiklos pardavimų pajamos 2019 m. išaugo beveik 50 proc. ir viršijo 504 mln. eurų. Grupė pernai nuosekliai augino investicijas į įvairias veiklos sritis Lietuvoje ir užsienio rinkose – lyginant su 2018 m. investicijos padidėjo 2,5 karto iki beveik 159 mln. eurų.[*]

„2019-ųjų metų makroekonominė ir investicinė aplinka leido tęsti aktyvią plėtrą ir didinti investicijas pagrindinėse „Modus Group“ veiklos srityse. Tai prisidėjo prie solidaus ir tvaraus pajamų augimo, kurios pirmą kartą grupės istorijoje perkopė 0,5 mlrd. eurų ribą. Pajamas didino atsinaujinančios energetikos plėtra užsienio rinkose – Lenkijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje. Prie šio augimo taip pat prisidėjo ir sėkminga „CityBee“ plėtra Baltijos šalyse, tris kartus išaugęs klientų skaičius ir pristatytos naujos paslaugos. Labai sėkmingi metai buvo ir grupės automobilių verslo segmentui”, – sako dr. Kęstutis Bagdonavičius, „Modus Group“ valdybos pirmininkas ir direktorius.

Anot jo, pernai toliau sparčiai augo grupės įgyvendinamų projektų užsienio rinkose dalis. Energetikos srityje veikianti grupės įmonė „Green Genius“ atidarė naujas biodujų jėgaines Baltarusijoje, įgyvendino didelius saulės energetikos projektus Lenkijoje ir Ukrainoje, vystė projektus kitose Europos šalyse. Tuo tarpu mobilumo paslaugas teikianti „CityBee“ išplėtė veiklą į Latviją ir Estiją. „Modus Group“ įmonės šiuo metu veikia jau 12-oje Europos rinkų.

Sparčiausias pajamų augimas 2019 m. fiksuotas energetikos bei mobilumo srityse. Grupei priklausančių energetikos bendrovių pajamos padidėjo 129 proc. ir siekė daugiau kaip 63 mln. eurų. Su mobilumo paslaugomis susijusių verslų pajamos išaugo 89 proc. ir sudarė beveik 38 mln. eurų. Automobilių prekybos segmento pajamos augo 39 proc. – iki daugiau kaip 400 mln. eurų.

Didžioji grupės investicijų dalis 2019 m. buvo nukreipta į dvi strategines kryptis: žaliosios energetikos ir inovatyvių mobilumo paslaugų verslo plėtrą užsienio rinkose. Investicijos į energetikos sritį sudarė didžiausią dalį visų investicijų ir siekė beveik 136 mln. eurų. Lyginant su 2018 m., jos išaugo 170 proc. Mobilumo srities investicijos pernai didėjo 111 proc. ir viršijo 21 mln. eurų.

„Mobilumo ir atsinaujinančios energetikos sritys ir toliau išliks prioritetinėmis grupės investicijų kryptimis. Žinoma, plėtros tempą ir verslo planus, kaip ir daugelis kitų organizacijų visame pasaulyje, šiemet koreguosime atsižvelgdami į dėl pandemijos pasikeitusią globalią situaciją bei jos keliamus ekonominius iššūkius. Trumpuoju laikotarpiu svarbiausia mūsų darbuotojų sveikata ir verslo tvarumas. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje ir toliau sieksime įgyvendinti užsibrėžtus tarptautinės plėtros planus. Pasikeitusi situacija kartu verslui atveria ir galimybių – žengti į naujas veiklos sritis, pasiūlyti naujas paslaugas klientams. Tą jau sėkmingai daro grupės mobilumo įmonė „CityBee”, pradėjusi teikti pristatymo paslaugas“, – sako dr. K. Bagdonavičius.

Jo teigimu, pernai sparčią plėtrą užsienyje padėjo vykdyti ir įgytas tarptautinių partnerių bei investuotojų pasitikėjimas. Tarp jų – viena didžiausių pasaulyje turto valdymo įmonių „Aberdeen Standard Investments”, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (EBRD), Prancūzijos investicinis fondas „Eiffel Investment Group“. „Šios partnerystės – tai sukauptos patirties ir užsitarnautos reputacijos rezultatas. Jos bus labai vertingos ir įgyvendinant tarptautinės plėtros viziją ateityje“, – pažymi „Modus Group“ vadovas.

Grupės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) 2019 m. sudarė daugiau kaip 55 mln. eurų: 16 mln. jo uždirbo energetikos srityje veikiančios grupės įmonės, beveik 10 mln. – automobilių prekybos bendrovės, 2 mln. – mobilumo paslaugų. Daugiau kaip 26 mln. eurų sudarė EBITDA iš kitų veiklų (įskaitant grupės sudarytus sandorius kaip „BMW“ ir „Mini“ automobilių prekybos verslo Lietuvoje pardavimas bei nepagrindines veiklos sritis kaip pelnas iš nekilnojamojo turto). Grupės konsoliduotas audituotas veiklos pelnas prieš apmokestinimą siekė daugiau kaip 43,6 mln. eurų. 2019 m. uždirbtą pelną „Modus Group“ reinvestavo į tolimesnę verslo plėtrą ir naujus projektus.

Nuoroda į „Modus Group“ veiklos rezultatų 2019 m. apžvalgos leidinį.

Modus Group” – tarptautinė įmonių grupė daugiausiai veikianti atsinaujinančios energetikos („Green Genius“), mobilumo paslaugų („CityBee”) ir automobilių prekybos srityse. Įmonių grupė valdo automobilių prekės ženklų atstovybių tinklą, tarp jų – „Porsche“, „Fiat“, „BMW“, „Bentley“, „Maserati“ ir kt.

Daugiau informacijos: www.modus.group

Kontaktinis asmuo:

Ugnė Bartašiūtė

Komunikacijos vadovė

El. p. ugne.bartasiute@modus.group

Mob. +370 614 74 046

[*] „Modus Group” priėmė sprendimą grupės finansines ataskaitas už 2019 m. teikti pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus (TFAS). Šio sprendimo įvykdymui buvo pakeista grupės apskaitos politika, kuri nuo 2018 m. sausio 1 d. atitinka TFAS reikalavimus. Todėl grupė pakoregavo anksčiau pagal LR verslo apskaitos standartus finansinėse ataskaitose pateiktas sumas.

Pranešimą paskelbė: Lina Mickutė, UAB „INK agency“

(Perskaityta per mėnesį: 19, iš jų šiandien: 1.)