Finansai

Pigiausių prekių krepšelio paklausa išaugo penktadaliu

Lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ pernai sudarytas ir atpigintas 10-ies mažiausios kainos kasdienių maisto produktų krepšelis tampa vis paklausesnis. Šio krepšelio prekių paklausa po atpiginimo, lyginant su 2018 m. pirmuoju pusmečiu, yra išaugusi penktadaliu.

 „Savo klientams esame pažadėję siekti užtikrinti pigiausią mažiausiai kainuojančių maisto prekių krepšelį, tad nuosekliai šio pažado ir laikomės. Kaip rodo įvairūs tyrimai, didelei daliai Lietuvos gyventojų renkantis maisto prekes svarbiausias kriterijus yra kaina. Mes džiaugiamės, kad pernai atpigintas mažiausiai kainuojančių 10-ies maisto prekių krepšelis yra paklausus. Šio krepšelio kaina šiandien siekia 5,95 eurus, o tai yra beveik dešimtadaliu mažiau nei šios prekes kainavo iki jų kainų sumažinimo 2018 metų rugsėjį. Garantuoti savo klientas mažas kainas yra vienas svarbiausių mūsų tikslų“, – tvirtina „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Druliene.

Pigiausių „Maximos“ prekių krepšelis yra sudarytas iš pigiausių konkrečios maisto prekių grupės produktų. Tai – dažniausiai pirkėjų krepšeliuose atsiduriantys kasdieniai maisto produktai:  pienas, juoda duona, batonas, fermentinis sūris, virta dešra, kiaušiniai, grikiai, makaronai, riebalų tepinys ir saulėgrąžų aliejus. 

Per pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai, paklausiausias buvo olandiškas sūris „Farm Milk“ – jo nupirkta net 4 kartus daugiau. Skaičiuojama, kad po atpiginimo išaugo beveik visų 10-ies mažiausiai kainuojančių maisto prekių paklausa. Pusantro karto daugiau nupirkta kiaušinių, riebalų tepinio ir makaronų (sraigteliais), kurie yra įtraukti į „Maximos“ pigiausių prekių krepšelį. Mažiausios kainos 2,5 proc. riebumo pieno ir saulėgrąžų aliejaus nupirkta apie 40 proc. daugiau.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ nuolatos peržiūri ir kituose didžiausiuose Lietuvos prekybos tinkluose esančias pigiausias maisto prekes ir yra siekia užtikrinti, kad minėtų 10-ies kasdienių maisto prekių kaina „Maximos“ parduotuvėse išliktų mažiausia.

 Sumažintų kainų 10–ies kasdienių pigiausių maisto prekių krepšelis:

Nr.

Prekės pavadinimas

Kaina

1

Tepusis riebalų tepinys „Baira“ [400 g pakuotė]

0,47 €

2

Makaronai (sraigteliais) „Optima linija“ [400 g pakuotė]

0,20 €

3

Grikių kruopos „Optima linija“ [800 g pakuotė]

0,85 €

4

Kiaušiniai „Optima linija“, M dydžio [10 vnt.]

0,89 €

5

Olandiškas „Farm Milk“ sūris, 45 proc. riebumo [300 g. sveriamas]*

1,16 €

6

Saulėgrąžų aliejus „Optima linija“ [1 l butelis]

0,89 €

7

Virta „Laukuvos“ dešra, II rūšies [1 kg]

0,69 €

8

Juoda raikyta „Malūno“ duona [700 g pakuotė]

0,26 €

9

Pienas „Farm Milk“, 2,5 proc. riebumo [0,9 l maišelis]

0,35 €

10

Raikytas „Malūno“ batonas [300 g pakuotė]

0,19 €

*olandiškas „Farm Milk“ , 45 proc. riebumo sūris parduodamas sveriamas, kurio 1 kg kaina  3,85 Eur

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gražytė, UAB „Fabula ir partneriai”

(Perskaityta per mėnesį: 20, iš jų šiandien: 1.)