Finansai

Po dronų gamyklos gaisro Latvijoje – 720 tūkst. eurų draudimo išmoka

Dar vasario mėnesį Latviją ir kitas Baltijos šalis apskriejo žinia apie kilusį didelio pavojaus gaisrą – užsidegusį „K-Parks“ gamybos pastatą Marupėje, kuriame buvo įsikūrusi „Edge Autonomy“ dronų gamykla. Gaisro padaryta žala siekė 720 tūkst. eurų, kurią draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ išmokėjo nekilnojamojo turto valdymo bendrovei „K-Parks“. Žalos įvertinimas, apskaičiavimas ir sprendimas išmokėti draudimo išmoką buvo priimtas vos per penkias darbo dienas nuo įvykio dienos, o teisinės procedūros užtruko mažiau nei mėnesį.

„Verslui ypač svarbus greitis, galimybė kuo greičiau gauti išmoką, atkurti pajėgumus ir atnaujinti visavertį darbą. Suprasdami bendrovės „K-Parks“ svarbą, subūrėme profesionalų komandą, kuri ne tik sąžiningai įvertino žalą, bet ir greitai ją atlygino. Kokybiškas bendradarbiavimas labai svarbus, nes taip randami geriausi ir greičiausi sprendimai, kaip sumažinti nuostolius ir atlyginti žalą. Galiausiai laimi visos suinteresuotos ir dalyvaujančios šalys“, teigia Latvijos filialo „Compensa Vienna Insurance Group“ vadovas Aigaras Freimanis. 

„Compensa Vienna Insurance Group“ buvo apdraudusi bendrovei „K-Parks“ priklausantį 2 500 kv. m ploto pastatą, kuriame taip pat buvo gaminami ir bepiločiai orlaiviai. Per gaisrą nukentėjo beveik 800 kv. m plotas, kuriame veikė šias patalpas besinuomojančios bendrovės „Edge Autonomy Riga“ gamybos komplekso dalis. Be pastato bendrovė „K-Parks“ buvo apdraudusi ir savo verslo nutrūkimo riziką, todėl kartu su draudimo išmoka buvo atlyginti ir nuostoliai, patirti dalinai nutrūkus jos ūkinei veiklai.

„Turime profesionalų komandą visose Baltijos šalyse – kolegos Latvijoje kartu su aktyviai procese dalyvavusia draudimo brokerių bendrove „Colemont FKB Latvia“, patyrusiais gaisrų tyrimų specialistais ir draudiko ekspertų komanda operatyviai įvertino įvykį, ištyrė situaciją ir pateikė vertinimą. Visos pusės tiksliai ir argumentuotai komunikavo, buvo suinteresuotos bendradarbiavimu, todėl suderinome draudimo išmokos sumą ir sprendimas išmokėti buvo priimtas vos per penkias darbo dienas nuo įvykio dienos, o teisinės procedūros užtruko mažiau nei mėnesį“, – komentuoja Gediminas Staknevičius, „Compensa Vienna Insurance Group“ Sudėtingų žalų ir išieškojimų departamento vadovas.  

Bendradarbiaudama su draudimo brokerių bendrove „Colemont FKB Latvia“ bendrovė „K-Parks“ savo turtą ir veiklą ADB „Compensa Vienna Insurance Group“ draudžia nuo 2012 metų.

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos agentūra „NOVA MEDIA“, Nova media

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)