Finansai

Pradėtos naujos statybos Kauno LEZ: kursis tarptautinė gyvybės mokslų technologijų ir įrangos gamintoja „Esco Lifesciences“

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėta statyti 15 mln. eurų vertės Singapūro medicininės įrangos „Esco Lifesciences“ gamykla. Joje bus gaminami optimalų mikroklimatą ląstelėms užtikrinantys laminarai bei inkubatoriai.

„Simbolinis kastuvo įbedimas, reiškia ir tai, kad Lietuva yra saugi ir perspektyvi vieta šiuolaikiškai gamyklai. Vertiname ne tik aukštą pridėtinę vertę kuriančių gamyklų kaimynystę Kauno LEZ, bet ir Lietuvos specialistų profesionalumą ir žinias. Tikimės, kad naujoje gamykloje bus gaminama ne tik Lietuvoje kurta medicininė įranga, bet ir kiti „Esco Laboratories“ bei „Esco Pharma“ produktai“, – sako „Esco Lifesciences“ atstovas Evaldas Pečiūnas.

Pilną statybų  konsultavimo paslaugų spektrą – nuo idėjų, statybų valdymo iki raktų įteikimo – teikia „Be Live“, iki praėjusių metų veikusi „Baltic Engineers“ pavadinimu.

Naujoje gamykloje, A++ energinės klasės, 7710 kv. m. ploto, dviejų aukštų pastate bus įrengtos ne tik sandėliavimo ir biurų patalpos, bet ir sporto erdvė, erdvė ekspozicijoms. Taip pat darbuotojams bus siūlomas ir sveikatingumo kambarys.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Elijaus Čivilio, „Esco“ plėtra Lietuvoje įrodo aukštą gyvybės mokslų kompetencijų lygį šalyje.

„Įmonės pasirinkimas Lietuvoje įsteigti vienintelę gamybinę lokaciją Europos Sąjungoje ir būtent čia vykdyti plėtrą liudija, kad jau esame pasiekę aukštus talentų ir įgūdžių standartus, kurie yra ypatingai svarbūs gyvybės mokslų sektoriuje veikiančioms įmonėms. Tikimės, kad Lietuvos partnerystė su „Esco“ toliau augs ir stiprės“, – sako E. Čivilis.

Siekia tvarumo standartų

„Esco Lifesciences“ gamyklai bus siekiama labai gero BREEAM tvarumo standarto įvertinimo  – taikomos tokios naujovės kaip viso gyvenimo ciklo analizė bei dinaminis energetinis modeliavimas.

„Pramoninių pastatų tvarumo kartelė akivaizdžiai kyla, o tvarumo sertifikavimas tampa norma. Kartu su „Esco Lifesciences“ siekiame kad pastatas būtų vienas iš nedaugelio naujos statybos gamybos pastatų, kurie yra sertifikuojami. Šį iššūkį įveikiame pastatą kurdami nuo pat idėjų, vėliau projektavimo, statybų proceso valdymo, netgi tolesnio jo gyvenimo ciklo numatymu“, – sako Darius Kvedaras, kompleksinio statybų konsultavimo bendrovės „Be Live“ direktorius.

Projektuojant pastatą, buvo konsultuojamasi ir su ekologais. Pavyzdžiui, numatomas apsaugojimas nuo  paukščių atsitrenkimo į stiklus, ketinama įrengti lizdavietes bei lesyklas. Pastato prieigose bus įrengtos tręštančios medienos  ir akmenų  krūveles  smulkiems  žinduoliams ar varliagyviams.

Apie „Esco Lifesciences“

„Esco Lifesciences“ – tai Singapūro akcininkų valdoma įmonių grupė, projektuojanti ir gaminanti įvairią įrangą vaisingumo klinikoms bei laboratorijoms. Veikianti daugiau nei šimte šalių ir sukaupusi daugiau nei 40 metų patirtį, įmonių grupė kuria ir gamina laboratorijoms ir biofarmacijos įmonėms skirtą įrangą bei medicinos prietaisus, siūlo unikalius sprendimus įvairių pramonės šakų laboratorijoms.

„Esco Medical Technologies“ – tai „Esco Lifesciences“ įmonių grupei priklausanti ir Lietuvoje, Kaune veikianti bendrovė. Įmonėje dirba 78 darbuotojai, rugsėjo mėn. vidutinis atlyginimas prieš mokesčius siekė 2392,46 Eur.

Pranešimą paskelbė: Monika Besevičiūtė, UAB „coagency”
Pradėtos naujos statybos Kauno LEZ: kursis tarptautinė gyvybės mokslų technologijų ir įrangos gamintoja „Esco Lifesciences“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)