Finansai

Prancūzijos ir Baltijos šalių verslo forume – dėmesys dvišaliam bendradarbiavimui

Vilniuje įvykusio Prancūzijos ir Baltijos šalių verslo forumo metu išskirtinis dėmesys skirtas ekonominių santykių stiprinimui ir dvišalių projektų vystymui. Ekspertai dalijosi įžvalgomis apie galimus pokyčius susisiekimo ir transporto srityje.

Tikisi naujų partnerysčių

Daugiau nei šimtą dalyvių sutraukusiame forume plačiai aptartas geležinkelio projektas „Rail Baltica“, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelio tinklą. Pasak Prancūzijos ir Lietuvos Prekybos rūmų prezidento Anthony Poullain, forumas tapo erdve, apjungusia ekspertus ir suinteresuotas šalis.  

„Vienas iš mūsų tikslų buvo sukurti Prancūzijos ir Baltijos šalių komandą bei stiprinti abipusį verslo bendruomenės bendradarbiavimą. Įvertindami Prancūzijoje sukauptą ilgametę ekspertizę bei žinias susisiekimo srityje akcentavo būtent geležinkelių infrastruktūrą ir galimybę vystyti dvišalius transporto projektus. Tikimės, kad artimiausiu metu galėsime didžiuotis pirmosiomis partnerystėmis“, – sakė A. Poullain.  

Jo teigimu, renginyje gerosiomis praktikomis dalinosi atstovai iš Prancūzijos transporto įmonių „SNCF network“, „SETEC“, „Systra“ ir „ALSTOM“. „Esame įsitikinę, jog diskusijos buvo rezultatyvios ir sustiprins dvišalius ekonominius ryšius“, – teigė Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmų prezidentas.

Jo nuomone, pirmasis Prancūzijos ir Baltijos šalių verslo forumas taps atspirties tašku ateičiai. „Pirmasis mūsų rengtas forumas buvo išties sėkmingas, todėl tikimės, kad ateityje šis renginys taps kasmetiniu reiškiniu, sutraukiančiu verslo bendruomenę ir visas suinteresuotas šalis“, – sakė A. Poullain.

Dėmesys geopolitiniams iššūkiams

Renginio metu diskutuota ne tik apie susisiekimo ir transporto sritis, bet ir apie bendradarbiavimą ribojančias geopolitines aplinkybes.  

„Vienas iš iššūkių, su kuriais šiuo metu susiduriame, tai geopolitinis neapibrėžtumas, kuris riboja ekonominį bendradarbiavimą. Todėl džiaugiamės, jog pirmasis verslo forumas suteikė galimybę išsklaidyti abejones, kurias iki šiol turėjo verslo bendruomenės“, – teigė Darius Janulevičius, „Devoteam Lietuva“ vadovas bei Prancūzijos ir Baltijos šalių verslo forumo rėmėjas.

Jo nuomone, forumo metu pavyko atrasti būdus, kurie galėtų padėti gilinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Prancūzijos verslo bendruomenės. Vienas iš pasiūlytų sprendimų – intermodalinio krovinių gabenimo plėtra. Džiugu, jog turėjome galimybę aptarti tiek susisiekimo ir transporto sektoriaus iššūkius, sprendimų integravimą ir automatizavimą. Taip pat forumas tapo erdve diskutuoti apie energetiką, kurti tvarias partnerystes, ieškoti būdų spręsti kylančius iššūkius bei stiprinti dvišalius ekonominius santykius“, – sakė D. Janulevičius.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Gailiūtė, UAB „Publicum”
Prancūzijos ir Baltijos šalių verslo forume – dėmesys dvišaliam bendradarbiavimui

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)