Finansai

Praplėstos asmens apsaugos priemonių sertifikavimo Lietuvoje galimybės

Atsižvelgdamas į rinkos situaciją, asmens apsaugos priemonių poreikį Lietuvoje, Europos Sąjungos (ES) teisės aktų nuostatas ir įvertinęs Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Tekstilės medžiagų fizinių-cheminių tyrimų skyriaus kompetenciją sertifikavimo srityje, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldus Nacionalinis akreditacijos biuras (NAB) praplėtė asmeninių apsaugos priemonių spektrą, kurių atitiktį ši mokslo įstaiga gali vertinti ir išduoti tai patvirtinančius sertifikatus.

„Pastaruoju metu dėl COVID-19 pandemijos ypač išaugo apsisaugoti skirtų priemonių paklausa, jomis nori prekiauti vis daugiau verslininkų, jas siekia tobulinti ir mokslininkai. Tam, kad vartotojus šios priemonės pasiektų saugios ir kokybiškos, reikalingi sertifikatai. Todėl sprendimas sertifikuoti platesnį spektrą asmens apsaugos priemonių Lietuvos mokslo įstaigoje naudingas ir verslininkams, ir mokslininkams, ir vartotojams“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Pagal išplėstą nuo COVID-19 viruso apsisaugoti skirtų priemonių sąrašą, FTMC Tekstilės medžiagų fizinių-cheminių tyrimų skyrius galės sertifikuoti apsauginę aprangą nuo infekcinių agentų (gyvų organizmų ar molekulių, sukeliančių infekcinę ligą). Ši apsauginė apranga turi atitikti dvi pagrindines funkcijas: užkirsti kelią infekciniams agentams patekti ant odos ir užkirsti kelią patekti ant kitų žmonių ir į kitą aplinką, pavyzdžiui, valgant arba geriant, kai žmogus nusirengia apsauginius drabužius. Kaukės į šį spektrą nepatenka.

FTMC yra didžiausia mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje, atliekanti mokslinius tyrimus ir technologinės plėtros darbus lazerinių technologijų, optoelektronikos, branduolio fizikos, organinės chemijos, bio- ir nanotechnologijų, elektrocheminės medžiagotyros, funkcinių medžiagų, elektronikos ir kitose mokslo kryptyse. Čia ne tik plėtojamas aukšto lygio mokslas, bet ir kuriamos verslui ir visuomenei naudingos moderniosios technologijos.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 6, iš jų šiandien: 1.)