Finansai

Prezidentas kviečia Seimą siekti spartaus atsigavimo po pandemijos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį susitikęs su Seimo valdybos nariais, aptarė svarbiausius Seimo pavasario sesijos darbus ir koronaviruso pandemijos valdymo bei vakcinavimo programos aktualijas.

Prezidentas pabrėžė, kad Seimo laukia svarbus iššūkis rasti priemonių, kurios leistų mažinti pandemijos poveikį ne tik visuomenės sveikatai, bet ir socialiniams bei ekonominiams procesams, taip pat užtikrintų spartesnį valstybės atsigavimą krizei baigiantis. Pasak šalies vadovo, tam, kad pandemija būtų įveikta, o visuomenė grįžtų prie įprasto gyvenimo, visos atsakingos institucijos turi dirbti išvien ir užtikrinti sklandų masinį vakcinavimą.

Šalies vadovas ragina imtis papildomų veiksmų, geriau atliepiant pažeidžiamiausių visuomenės sluoksnių reikmes ir užkertant kelią ekonominės ir socialinės atskirties augimui. Siekdamas paskatinti įmones priimti daugiau darbuotojų ir didinti darbo užmokestį, Prezidentas po diskusijų Finansų ministerijos suburtoje ekspertų grupėje Seimui teiks Pelno mokesčio įstatymo pataisas, kurios numatytų mokestinę paskatą įmonėms, sparčiai didinančioms darbo užmokesčio fondą. Seimui anksčiau taip pat buvo pateikta šalies vadovo teisėkūros iniciatyva, kuria siekiama stiprinti darbingumo netekusių asmenų socialinę apsaugą.

Prezidentas laukia, kad Seimas jau pavasario sesijoje apsispręstų dėl anksčiau pateiktų siūlymų pertvarkyti korupcijos prevencijos bei viešųjų pirkimų sistemas, kuriais siekiama užtikrinti efektyvesnį valstybės lėšų panaudojimą.

Šalies vadovas taip pat teiks Teisėkūros pagrindų bei Mokesčių administravimo įstatymų pakeitimų, kuriais bus siekiama užtikrinti didesnį mokesčių sistemos stabilumą, išsamesnį teisės aktų projektų įtakos aplinkai ir klimato kaitai vertinimą bei asmens duomenų apsaugą. Be to, Seimui bus teikiamas įstatymų projektų paketas, kurio tikslas – tobulinti pretendentų į teisėjus atrankos modelį ir sudaryti palankesnes sąlygas teismų veiklos optimizavimui, susijusiam su teisėjų darbo krūvio balansu ir specializacija.

Šalies vadovo nuomone, šiuo sudėtingu visai valstybei laikotarpiu sprendimus būtina grįsti atviru dialogu, kuris apimtų ne tik politines jėgas, bet ir kuo didesnę visuomenės dalį.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)