Finansai

Prezidentas su Vietnamo vicepremjeru sutarė skatinti glaudesnį ekonominį bendradarbiavimą ir rinkų diversifikaciją

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Davose susitiko su Vietnamo Premjero pavaduotoju Le Minh Khai ir aptarė glaudesnio ekonominio bendradarbiavimo bei rinkų diversifikavimo galimybes.

„Lietuvos ir Vietnamo prekybiniai ryšiai turi didelį potencialą augti ir tai yra abipusis interesas. Vietnamo rinka galėtų sustiprinti Lietuvos verslo pastangas diversifikuoti gamybai reikalingų svarbių produktų tiekimą. Savo ruožtu Lietuva turi ką pasiūlyti IT paslaugų ir  maisto industrijos produktų eksporto srityse. Taip pat turi puikią tarptautinę patirtį ir gali prisidėti prie Vietnamo ambicingų energetinių projektų sėkmės, ypač SGD terminalų bei atsinaujinančios energetikos srityse,“ – teigė Prezidentas G. Nausėda.

Prezidentas pabrėžė, kad dvišalius ekonominius ir verslo ryšius paskatintų verslo delegacijų apsikeitimas ir pakvietė aktyvinti šalių institucijų pastangas sutarti dėl dvišalės dvigubo kapitalo apmokestinimo išvengimo sutarties.

2021 m. Lietuvos ir Vietnamo prekybos apyvarta siekė 95 mln. eurų ir padidėjo 65 proc. palyginus su 2020 m. Vietnamo rinka yra perspektyvi diversifikuoti Lietuvos žaliavų importą – geležies ir plieno, medienos ir žaliavų vaistų gamybai. Vietnamas vykdo dideles investicijas į saulės energetiką, taip pat numato statyti suskystintų gamtinių dujų importo terminalus, padėsiančius spręsti energetinių išteklių apsirūpinimo problemas.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)