Finansai

Prezidentas: turime mažinti regioninę nelygybę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasveikino Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos konferencijos ir apdovanojimų dalyvius.

Šalies vadovas prisiminė gilias istorines Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų šaknis ir pasidžiaugė, jog daugiau nei 2 tūkst. įmonių visoje Lietuvoje vienijanti asociacija aktyviai įsitraukia į diskusijas svarbiausiais Lietuvos ekonomikos klausimais, Lietuvos regionų plėtros tarybas, nacionalinį trišalį dialogą, švietimo kokybės ir inovacijų klausimų sprendimą, smulkiojo verslo skatinimą, taip pat į ekonominės diplomatijos diskusijas.

Prezidentas pažymėjo, jog šiandien Lietuva yra į eksportą orientuota valstybė, patenkanti tarp labiausiai diversifikuotų pasaulio ekonomikų. „Daugiakryptis intensyvus eksportas yra mūsų ekonominė stiprybė. Tai – mūsų ilgalaikės sėkmės pamatas, kurį turime puoselėti ir stiprinti“, – teigė šalies vadovas.

„Visai neseniai, praėjusią savaitę, kalbėjausi su Europos Sąjungos lyderiais. Briuselyje vykusios diskusijos man buvo dar viena proga įvertinti, kiek daug Lietuvai davė bendroji rinka, šiemet švenčianti 30 metų jubiliejų. Bet kas, šiandien ieškantis ES, kaip ekonominės sąjungos, sėkmės pavyzdžių, turėtų atsigręžti į Lietuvos narystės istoriją. Mūsų šalies BVP vienam gyventojui lygis nuo 2000 metų išaugo daugiausiai tarp visų naujųjų Europos Sąjungos narių“, – pasidžiaugė Prezidentas.

Lietuvos vadovas taip pat pažymėjo prasidėjusį žaliąjį posūkį kaip unikalų šansą Lietuvos verslo bendruomenei tapti viena iš ES naujosios žalios apdirbamosios gamybos lyderių ir pabrėžė, jog svarbu, kad šis proveržis nepaliktų nuošalyje Lietuvos regionų. „Turime mažinti ne tik mūsų šalies atsilikimą nuo labiau pažengusių Europos Sąjungos regionų, bet ir regioninę nelygybę Lietuvos viduje. Nuo to priklauso mūsų galimybės atskleisti visą savo ekonomikos potencialą, taigi ir Lietuvos žmonių gerovė“, – sveikinimo kalboje akcentavo Prezidentas.

Pranešimą paskelbė: Sofija Armoškaitė-Godliauskienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)