Finansai

Pristatyta antroji „Darnu Group“ planuojamo kvartalo sostinės Lazdynuose dalis

Paviešinti „Darnu Group“ planuojamo kvartalo šalia Neries ir Karoliniškių draustinio antrosios teritorijos projektiniai pasiūlymai. Miško apsuptyje, prie „Litexpo“ parodų rūmų esančioje teritorijoje, planuojama vystyti gamtai ir miškingam kraštovaizdžiui artimą projekto dalį, kurioje bus galima mėgautis čia esančios unikalios aplinkos teikiamais malonumais – kokybišku laisvalaikiu lauke, ramybe ir privatumu. Čia numatoma pastatyti apie 375 butus, vaikų darželį, sukurti poilsiui ir aktyviai veiklai skirtas erdves.

Anot „Darnu Group“ generalinės direktorės Sigitos Survilaitės-Mekionienės, būsimą naująjį kvartalą sudaro dvi šalia esančios teritorijos, kurių viena yra ant Neries upės kranto, o kita – prie pat miško, šiaurinėje teritorijos dalyje. Pasak jos, abi jos yra unikalios savo gamtiniais elementais, todėl pagrindinis uždavinys projektuotojams buvo ne tik kurti šiuolaikišką architektūrą, bet ir darniai integruoti naująjį kvartalą į tokią išskirtinę gamtinę aplinką.

„Kiekvieną kartą pradėdami darbus naujoje teritorijoje siekiame ne tik sukurti modernius namus, bet taip pat ir pridėtinę vertę čia jau gyvenantiems žmonėms: atgaivinti, sutvarkyti tai, kas vienoje ar kitoje miesto dalyje yra vertinga, sukurti naują viešą infrastruktūrą. Todėl kartu su naujuoju kvartalu atsiras ir daug naujų, visiems skirtų naudotis viešųjų erdvių: pasivaikščiojimo takų, žaidimo aikštelių, Neries pakrantės poilsio zonų, parkų ir skverų“, – sako S. Survilaitė-Mekionienė.

Ji priduria, kad dirbant ties kvartalo vizija buvo siekiama, jog abi jo dalys susijungtų į vieningą visumą ir  papildytų viena kitą. Teritorijas sujungs atnaujinta, remiantis darnaus gatvių standartu projektuojama K. Jelskio gatvė, pėstiesiems ir dviratininkams taip pat numatyta įrengti naujus pasivaikščiojimo ir dviračių takus. Anot jos, ne tik supanti gamta, bet ir natūralios apdailos medžiagos bei estetiška architektūra čia skleis kurorto dvasią, o strategiškai patogi lokacija neleis atitrūkti ir nuo miesto ritmo. 

Kaip ir pirmojoje teritorijos dalyje, šalia miško projektuojami 3–4 aukštų pastatai. Iš viso čia planuojama pastatyti apie 375 butus. Jų dydis – nuo 2 kambarių iki prabangių 5 kambarių apartamentų su stogo terasomis viršutiniuose aukštuose. Numatoma, kad terasas turės visi butai, o pirmuose pastatų aukštuose bus suformuoti erdvūs privatūs kiemai. Šioje kvartalo dalyje taip pat projektuojamos 60 vietų vaikų darželio patalpos.

Antrąją kvartalo dalį projektuoja dvi įmonės: „Vilniaus architektūros studija“ ir „Architektūros linija“. Kaip ir pirmajame kvartale, architektūrinės koncepcijos pasirinktos konkurso keliu, kuriame pasiūlymų sulaukta iš 9 Lietuvos architektų studijų.    

Kvartalo statybas numatoma pradėti trečiąjį šių metų ketvirtį. 

Iš viso šioje 8,3 ha teritorijoje „Darnu Group“ planuoja pastatyti apie 680 butų, požemines automobilių saugojimo aikšteles, įrengti apie 900 kv. m ploto komercinių patalpų, vaikų darželį. Kartu numatoma rekonstruoti K. Jelskio gatvę, pastatyti vilniečiams atvirą sporto aikštyną, žaidimų erdvę, įrengti visiems prieinamas ramaus poilsio ir ekologines zonas.

Pranešimą paskelbė: Eglė Lauciūtė, Integrity PR
Pristatyta antroji „Darnu Group“ planuojamo kvartalo sostinės Lazdynuose dalis

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)