Finansai

„PRO BRO Group“ atskyrė verslus, atnaujina prekės ženklą ir planuoja esminę pajamų dalį iš užsienio

Švaros paslaugų bendrovių grupė „PRO BRO Group“, valdanti prekės ženklą „Švaros broliai“, pertvarkė grupės įmonių struktūrą. Aktyvinant plėtrą į užsienio rinkas, bendrovė pristato atnaujintą „PRO BRO“ prekės ženklą, kuris nuo šiol žymės ir visas bendrovės „express“ tunelines plovyklas. Per ateinančius penkerius metus grupė planuoja dvigubai didesnes pajamas iš užsienio rinkų nei Lietuvoje bei turėti apie 100 franšizės pagrindu veikiančių tunelinių plovyklų Europoje.

„Apie spartesnę plėtrą į Europos rinką kalbame jau kurį laiką. Ruošdamiesi pirmosios mūsų tunelinės plovyklos atidarymui už Lietuvos ribų, ne tik pertvarkėme grupės struktūrą, bet ir atsinaujinome vizualiai. Turime ambicingus plėtros planus ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje – skirsime dar daugiau dėmesio inovacijoms, tvarumui ir galėsime savo klientams pasiūlyti dar geresnę patirtį“, – sako Evaldas Kinderis, „PRO BRO Group“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

Nuo šiol tiek Lietuvoje, tiek užsienyje visos bendrovės „express“ tunelinės plovyklos veiks „PRO BRO“ vardu. Šiuo prekės ženklu pažymėti ir bendrovės įrangos, franšizių ir turto valdymo verslai: atitinkamai „PRO BRO Car Wash Systems“, „PRO BRO Express“ ir „PRO BRO Asset Management“. Iki šiol naudotas „Švaros brolių“ prekės ženklas išliks Lietuvoje – jį ir toliau naudos grupės automobilių švaros centrai, savitarnos plovyklos bei patalpų valymo verslas.

Kartu atsinaujino ir prekės ženklai – „Švaros brolių“ logotipe nebelieka stilizuotų veidų profilių, jie, išlaikant tęstinumą, bus naudojami „PRO BRO Express“ tunelinėse plovyklose.

Žingsniai į užsienio rinkas

„Europoje, kaip ir skelbėme anksčiau, plėsimės su savo „express“ tunelinių plovyklų franšizės ir prekybos plovyklų įranga verslais. Matome daug galimybių, kur ši sritis dar mažai išvystyta arba kur vietos konkurentus galime gerokai pranokti savo inovacijomis ir tvariais sprendimais. Plovyklų verslą, kaip ir Lietuvoje, vystysime franšizių modeliu – per ateinančius penkerius metus planuojame turėti apie 100 franšizės pagrindu veikiančių objektų visoje Europoje“, – teigia E. Kinderis.

Rugpjūčio mėnesį bendrovė atidarys pirmąją tunelinę „express“ plovyklą Rygoje. Latvijoje bendrovė jau turi 7 plovyklų vystymo ir nuomos sutartis, o iki 2025 metų čia planuoja pastatyti iki 10 plovyklų.

Be to, „PRO BRO“ šiuo metu ieško sklypų ir vietos plėtros partnerių Estijoje ir Lenkijoje, o Suomijoje, kartu su vietos partneriais, jau steigia įmonę plėtrai ir planuoja pirmuosius 10 objektų.

„Taip pat startavome ir su tunelinių plovyklų įrangos pardavimais Vokietijoje. Čia jau turime vietinę įmonę ir komandą“, – pastebi „PRO BRO Group“ valdybos pirmininkas.

Pajamų šuolis

Neaudituotais duomenimis, 2022 metais „PRO BRO Group“ konsoliduotos pajamos siekė 25,5 mln. eurų ir buvo 51 proc. didesnės nei 2021 metais (16,9 mln. eurų). Grupės EBITDA išliko tokia pati – 1,3 mln. eurų.

„Pagrinde grupės pajamų augimą lemia naujai atidaromos „express“ tunelinės plovyklos, taip pat organiškai augo ir kiti grupės verslai. Tačiau, kaip ir visa rinka, turėjome suvaldyti iššūkius dėl augusių energijos, darbo ir kitų sąnaudų – tai atsispindi ir pelno eilutėje, tačiau žiūrint bendrai – džiaugiamės, kad praėję metai buvo pelningi. Šiemet tikimės dar geresnių rezultatų – prognozuojame, kad šiemet pajamos augs panašiu tempu ir sieks 38,3 mln. eurų, o EBITDA beveik dvigubės“, – teigia E. Kinderis.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 16 „PRO BRO“ tunelinių plovyklų, 5 „Švaros brolių“ automobilių švaros centrai, „Švaros brolių“ savitarnos plovyklų tinklas su 21 objektu bei to paties prekės ženklo patalpų valymo verslas. Grupės komandoje dirba daugiau nei 700 darbuotojų.

Pranešimą paskelbė: Šarūnas Čėsna, Integrity PR

„PRO BRO Group“ atskyrė verslus, atnaujina prekės ženklą ir planuoja esminę pajamų dalį iš užsienio

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)