Finansai

Psichologinė darbuotojų gerovė įmonėse tampa vis svarbesne

Psichologinė darbuotojų gerovė dabartiniame geopolitiniame kontekste, kai nenutyla pranešimai apie karo žiaurumus Ukrainoje, tampa dar aktualesnė. O įmonės, jau anksčiau įdiegusios programas, užtikrinančias aukštą savo darbuotojų gerovę, su kylančiais iššūkiais susidorojo geriau. Tokios pozicijos laikosi visame pasaulyje pripažįstamo geriausio darbdavio – „Top Employer“ – sertifikatą pelniusi tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“.

„Nors praėję metai, kurie, kaip ir prieš juos buvę, kėlė rūpesčių organizacijoms visame pasaulyje, „Ignitis grupė“ ir toliau teikė prioritetą žmogiškųjų išteklių valdymo praktikų darbovietėje išlaikymui. Organizacija ir toliau sėkmingai žengia išvien su besikeičiančia darbo rinka bei deda visas pastangas siekdama teigiamai paveikti darbuotojų gerovę“, – teigia „Ignitis grupės“ organizacinio vystymo vadovė Živilė Skibarkienė.

Psichologinė pagalba darbuotojams – dar aktualesnė

„Ignitis grupė“ yra pelniusi „Top Employer“ sertifikatą, kurį organizacijos gauna už aukštus žmogiškųjų išteklių standartus bei išskirtinai geras darbo sąlygas. Didžiausia energetikos bendrovė šalyje geriausiai įvertinta naujų darbuotojų integravimo, mokymosi ir tobulėjimo programų, atlyginimų ir priedų sistemų sudarymo bei lyderystės ugdymo kriterijuose.

Be kita ko aukštai įvertintos ir darbuotojų savijautai gerinti skirtos programos. Grupėje imamasi ne tik profesinei, bet ir asmeninei gerovei skirtų programų, kurios ypač svarbios šiandieniniame kontekste. Grupėje veikia profesionalios psichologinės pagalbos linija, kuri prieinama darbuotojams ir jų šeimos nariams. Emocinę pagalbą savo kolegoms savanoriškai teikia ir „Gerovės mentorių“ bendruomenė, kurią sudaro patys darbuotojai, profesionaliai apmokyti konsultuoti kolegas. Taip pat sukurtos sąlygos darbuotojams dalyvauti savanoriškoje veikloje, skirtoje padėti dėl karo į Lietuvą atvykusiems ukrainiečiams.

Darbuotojų gerovė – pirmoje vietoje

Anot Ž. Skibarkienės, kasdien grupėje siekiama kurti darbo aplinką, kurioje gerbiamas ir vertinamas žmonių unikalumas, jų įvairovė, kur kolegos gali jaustis saugūs, vertinami ir realizuoti savo galimybes. Visa tai stiprinama turint aiškias vertybes ir nuostatas, tobulėjimą skatinančias iniciatyvas bei darbuotojus vienijančias ir jiems padedančias grupes.

Energetikos sritis – kupina iššūkių, tačiau dėmesys darbuotojams yra pirmoje vietoje – grupės veikla susideda iš daugybės atskirų procesų, tačiau už kiekvieno jų, pirmiausia, stovi žmogus. Kurdama energetiškai sumanų pasaulį, „Ignitis grupė“ ieško profesionalių, sumanių ir savo darbą mylinčių darbuotojų, o suradus – rūpinasi kiekvienu.

„Ignitis grupė“ pirmoji lietuviška įmonė gavusi prestižinį sertifikatą

„Gavome visame pasaulyje pripažįstamą įvertinimą, kuris leidžia lygiuotis su stipriausiais pasaulio darbdaviais ir patvirtina, kad grupėje esančios darbo sąlygos yra išskirtinai geros. Maža to, esame pirmoji lietuviško kapitalo įmonė, gavusi šį apdovanojimą“ – sako Ž. Skibarkienė.

„Top Employer“ sertifikatas nėra vienkartinis įvertinimas – tai tęstinis įpareigojimas, kad darbuotojų gerovei „Ignitis grupė“ teiks nepaprastą dėmesį ir toliau. Tarptautinis pripažinimas aiškiai parodė, kur esame stiprūs, bet taip pat – kur turime tobulėti. Todėl, norėdami išlaikyti šį geriausio darbdavio titulą, turėsime nuolat žengti į priekį, nes šią pažangą kasmet seks sertifikuojančioji organizacija, teigia atstovė.

„Top Employers Institute“ yra tarptautinė institucija vertinanti žmogiškųjų išteklių valdymo praktikas. Pagal šią programą buvo pripažinti daugiau nei 1,8 tūkst. geriausių darbdavių 123 pasaulio šalyse. Sertifikatai organizacijoms suteikiami nepriklausomai įvertinus įvairias žmogiškųjų išteklių sritis, kurias sudaro 20 kriterijų, įskaitant talentų valdymo strategiją, darbo aplinką, talentų pritraukimo, edukacijos, žmonių gerovės, įvairovės ir įtraukties bei kitus kriterijus.

„Ignitis grupėje“ visoje Lietuvoje dirba apie 4 tūkst. žmonių.

Pranešimą paskelbė: Artūras Ketlerius, Ignitis grupė, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)