Finansai

„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ 2022 metais fiksavo augimą, o į naują produktą investavo 300 tūkst. eurų

Gyvybės draudimo paslaugas teikiančios bendrovės „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ augimo tempas 2022 metais 1 p. p. viršijo rinkos augimą, kas leido padidinti ir užimamą jos dalį. Praėjusiais metais bendrovė taip pat pristatė naują sveikatingumą skatinantį produktą, į kurį investavo 300 tūkst. eurų, bei tobulino pardavimų sistemą.

Bendrovės pasirašytos gyvybės draudimo įmokos pernai ūgtelėjo iki 22,2 mln. eurų ir buvo net 7,4 proc. didesnės, palyginti su 2021 metais. Praėjusiais metais „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ draudimo išmokos kritinių ligų atveju išaugo 66 proc., o gyvybės draudimo išmokų ir išperkamųjų sumų vertė taip pat ūgtelėjo – net 37 proc.

Anot bendrovės generalinio direktoriaus Arūno Rumsko, draudimo išmokų padidėjimas rodo, kad klientai mato gyvybės draudimo naudą ir aktyviai naudojasi to privalumais, išsiimdami dalį sukaupto kapitalo tada, kada jo labiausiai reikia.

„Sparčiausias bendrovės augimas buvo fiksuojamas paskutinį 2022 metų mėnesį gruodį, jis siekė net 17 proc. ir buvo didžiausias rinkoje. Manome, kad 2023 metais pasirašytos draudimo įmokos turėtų toliau didėti – prognozuojame, kad jos augs mažiausiai 910 proc.“, – sako A. Rumskas.

„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ bendrovės turtas 2022 metų pabaigoje siekė 86,3 mln. eurų – per metus ūgtelėjo 2,3 proc. Nuosavas kapitalas metų pabaigoje siekė 8,1 mln. eurų.

Nauji produktai ir prognozės

A. Rumskas teigia, kad nuoseklų bendrovės augimą paspartino prieš metus rinkai pristatyti nauji produktai: gyvybės draudimas „Mylintiems gyvenimą“ bei įdiegta telemedicinos paslauga.

„Mūsų prioritetu praėjusiais metais tapo sveikatingumo ir rūpinimosi savimi bei savo finansiniu saugumu skatinimas. Stengiamės nuolat išplėsti, patobulinti pristatomus produktus ir juos dar labiau priartinti prie klientų lūkesčių. Kryptingai siekiame, kad klientai galėtų besąlygiškai pasikliauti mūsų teikiamomis paslaugomis. 

2023 metais planuojama investuoti į verslas-verslui segmento tobulinimą bei specialius pasiūlymus verslo klientams, taip pat atnaujinti klientų savitarnos sistemą. Atsižvelgdami į tai, kad kai kuriems klientams investiciniu gyvybės draudimu naudotis yra sudėtinga, netrukus rinkai pristatysime su kapitalo kaupimu nesusijusį draudimą, kurio pagrindiniai atspirties taškai bus sveikata ir gyvybė“, – sako A. Rumskas.

Bendrovės ekspertų vertinimu, dėl mažos gyvybės draudimo rinkos skvarbos, 2023 metais Lietuvos gyvybės draudimo rinka plėsis ir augs.

UAB „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ – gyvybės draudimo paslaugas teikianti bendrovė, įkurta 2001 metais, kaip PZU prekės ženklo atstovė Lietuvoje. Jos pagrindinė akcininkė yra didžiausia Vidurio ir Rytų Europos draudimo bendrovė PZU S. A., valdanti virš 99 proc. bendrovės akcijų.

Pranešimą paskelbė: Laurita Putnaitė, UAB Headline agency
„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ 2022 metais fiksavo augimą, o į naują produktą investavo 300 tūkst. eurų

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)