Finansai

Ramūnas Audzevičius tapo Stokholmo arbitražo valdybos nariu

Vienos didžiausių Lietuvoje advokatų kontorų „Motieka ir Audzevičius“ partneris Ramūnas Audzevičius tapo Stokholmo pramonės ir prekybos rūmų Arbitražo instituto (Stokholmo arbitražo) valdybos nariu. Tai pirmasis Stokholmo arbitražo valdybos narys iš Lietuvos institucijos istorijoje. Arbitražo valdybos nariai skiriami 3 metų kadencijai.    

Stokholmo arbitražas, veikiantis nuo 1917 metų, laikomas vienu solidžiausių ir patikimiausių komercinio arbitražo teismų pasaulyje, šalia Londono, Paryžiaus, Singapūro, Honkongo ar Vienos.       

„Priimu tai kaip įvertinimą už profesinę veiklą, bet kartu ir kaip didžiulę atsakomybę. Svarbu paminėti, kad arbitražo valdyba nėra simbolinis darinys, ji aktyvi, dirbanti, renkasi kartą per mėnesį ir turi labai reikšmingą įtaką visos institucijos veiklai. Tai, kad Stokholmo arbitražo valdyboje atsirado narys iš Baltijos šalių, rodo ne tik konkretaus asmens patirties ir kvalifikacijos įvertinimą, bet ir mūsų rinkos svorį bei brandą“, – pažymėjo R. Audzevičius.

Pasak jo, 1977 metais Stokholmo arbitražą, kaip neutralią platformą ginčams spręsti, pasirinko JAV ir Sovietų Sąjunga ir daugiau nei dešimtmetį ši institucija dažnai tapdavo Vakarų ir Sovietų ideologiją atstovaujančių juridinių asmenų ginčo sprendimo aikštele, o vėliau tapo patikimu arbitražo teismu spręsti ginčus tarp Vakarų ir Rytų verslų. „Šiandien geopolitinė slinktis Eurazijos žemyną ir vėl dalija į dvi stovyklas, todėl esu tikras, kad Stokholmo arbitražo reikšmė tik didės“, – pridūrė R. Audzevičius.     

Stokholmo arbitražas skelbia, kad 2022 metais jame išnagrinėti 143 ginčai, iš kurių daugiau nei 50 proc. buvo tarptautiniai. Bendra ginčuose reikalaujama kompensacijų suma siekė 1,6 mlrd. eurų. Skaičiuojama, kad 51 proc. ginčų Stokholmo arbitražas išnagrinėja per 6–12 mėnesių. Į šią instituciją kasmet kreipiasi daugiau nei 45 šalių atstovai.

„Motieka ir Audzevičius“ Lietuvos teisinių paslaugų rinkoje išsiskiria savo verslo ginčų ir arbitražo, sandorių ir įmonių teisės, statybų ir nekilnojamojo turto, mokesčių, viešųjų pirkimų praktikomis. 2016 metais advokatų kontora tapo pirmąja teisinių paslaugų firma Baltijos šalyse, kurią „Global Arbitration Review“ įtraukė į 100 stipriausių arbitražo specialistų sąrašą GAR100. 

„Motieka ir Audzevičius“ bendradarbiauja su „Skrastinš & Dzenis“ (Latvija) ir TARK (Estija).

Daugiau informacijos:
Jurgita Jurevičiūtė
El. paštas: jurgita.jureviciute@motieka.com
Tel.: +370 655 99356

 

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)