Finansai

Reklamos gamybos įmonė „Spektrus EU“ plėtrai skirs 1 mln. eurų

Reklamines iškabas gaminanti Lietuvos kapitalo bendrovė „Spektrus EU“ šiemet į plėtrą investuos 1 mln. eurų: iki daugiau kaip 2 tūkst. kvadratinių metrų padvigubins gamybos plotą bei diegs naujas technologijas. Įmonės plėtrą skatina nauji užsakovai Skandinavijos bei NVS rinkose.

„Į Latvijos, Švedijos, Estijos rinką įžengėme dar visai neseniai. Kukliai skaičiavome ir planavome, kad Švedijoje suteiktos paslaugos sudarys bent 5 proc. nuo 1,3 mln. pernai siekusios apyvartos. Bet metų pabaigoje turėjome jau visus 10 proc. ir mums tai tikrai didelis proveržis. O galutinį sprendimą dėl plėtros paskatino gauti nauji užsakymai iš NVS rinkų“, – sako  UAB „Spektrus EU“ direktorius Andrius Večiorkus.

Dešimtmetį veikianti ir Panevėžio LEZ 2017 metų rudenį įsikūrusi UAB „Spektrus EU“ į pirmojo cecho statybas investavo virš 1 mln. eurų. Vykdydama plėtrą įmonė pirmiausia imsis naujojo cecho planavimo darbų, kurie, kaip rodo praktika, užtrunka ilgiau nei pačios statybos.

Tikimasi, kad antrąjį „Spektrus EU“ plėtros etapą pavyks įgyvendinti dar šiemet, nes tai kritinė sąlyga, leidžianti patenkinti Rytų rinkos poreikius. Be naujų gamybos patalpų įrengimo įmonė ketina  atnaujinti dažymo technologinę bei metalo apdirbimo linijas, taip pat ir priimti naujų darbuotojų.

„Reklamos rinka šiuo metu tikrai labai aktyvi, prekybos tinklų, vartojimo prekių gamintojų bei kitų prekės ženklų noras plėstis, skelbti akcijas, keisti logotipus, iškabas, atnaujinti prekyviečių eksterjerą bei interjerą pastaruoju metu itin intensyvus. Investuojama į nestandartines, itin didelio formato iškabas, nes dėmesio sulaukti norima kaip socialiniuose tinkluose – greitai ir daug. Mums tai reiškia, kad turime rinkai nuolat siūlyti ne tik naujus, bet ir greitus sprendimus“, – aiškina įmonės direktorius.

„Spektrus EU“ planuoja, kad plėtra metinę apyvartą padės išauginti maždaug trečdaliu jau 2020 metais.

Reklamos gamybos įmonė yra viena iš trijų Panevėžio LEZ investuotojų. Laisvojoje ekonominėje zonoje veiklą taip pat plėtoja Norvegijos kapitalo tekstilės gamintoja „Devold“ bei baldų gamybos bendrovė „IMG Lithuania“. Pastaruoju metu investicijų galimybėmis Panevėžyje daugiausia domisi Norvegijos bei Vokietijos įmonės, pastebimas didesnis dėmesys iš Jungtinės Karalystės kompanijų.

Pranešimą paskelbė: Lina Valantiejūtė, UAB „Idea Prima“

(Perskaityta per mėnesį: 92, iš jų šiandien: 1.)