Lapkričio 12 dieną Vilniuje jau šeštą kartą rengiama didžiausia Lietuvoje tarptautinė darnaus verslo konferencija – Nordic-Baltic Sustainability Summit 2019. Šių metų tema – „Žiedinė ekonomika: Šiaurės ir Baltijos šalių perėjimas prie jos“.
Šiaurės šalys siekia iki 2030 m. tapti darniausiu ir labiausiai integruotu regionu pasaulyje. Šiam tikslui pasiekti nėra vieno sprendimo, o būtina kompleksinė veikla: žiedinė ekonomika, bioekonomika, darni energijos gamyba, klimato neutralumas, ekologiškas transportas ir investicijos.
„Žiedinė ekonomika – tai ekonomikos ir aplinkosaugos bičiulystė. Tokioje ekonomikoje verslas, kuriantis produktus ir paslaugas žino savo poveikius aplinkai, juos mažina ar visiškai išvengia. Tai didžiulis pokytis įmonėje, kurį gali padėti kurti atsakinga įmonės filosofija ir strategija. Ir taip, tai kainuos – ir verslui, ir vartotojams. Šis verslo modelis nėra lengvas kelias, nes tai naujų medžiagų, produktų ir sistemų kūrimas. Tik perėjimas prie atsinaujinančių išteklių naudojimo, pavojingų cheminių medžiagų atsisakymas gali padėti kurti produktus, kurie niekada netaps atliekomis. Ar įmonės tik reaguoja į tam tikrus signalus nedidelėmis iniciatyvomis, ar turi ilgalaikes savo poveikių aplinkai mažinimo strategijas?”, – sako Audronė Alijošiutė-Paulauskienė, Lietuvos nacionalinio koordinacinio centro bei Baltijos aplinkos forumo ekspertė.
Konferencijoje darnaus verslo įžvalgomis dalinsis ir gerosios praktikos pavyzdžius apžvelgs įmonių vadovai ir tvarumo ekspertai iš Skandinavijos šalių bei Lietuvos.
Konferencijos užsienio pranešėjų ratas išties solidus. Šiemet konferencijoje dalyvaus OECD generalinio sekretoriaus pavaduotojas Masamichi Kono, kuris kalbės apie tai, kodėl svarbus globalus požiūris, kalbant apie žiedinę ekonomiką. Danų atstovas Finn Mortensen pristatys žiedinės ekonomikos strategiją, įgyvendintą Danijoje.
Konferencijoje bus aptariamos pasiteisinančios atsakingo verslo tendencijos ir pristatomi praktiniai darnaus verslo bei iniciatyvų pavyzdžiai. Renginyje pranešimus skaitys lietuviško ir skandinaviško kapitalo Lietuvoje veikiančių bendrovių, tokių kaip „Auga group“, „Telia“ atstovai.
Daug dėmesio bus skiriama verslo ir valstybės dialogui darnaus verslo srityje. Panelinėse diskusijose dalyvaus Ekonomikos ir inovacijų, Aplinkos apsaugos ministerijų atstovai.
Renginį organizuoja Lietuvos atsakingo verslo asociacija, Norvegijos, Danijos, Švedijos ir Suomijos prekybos rūmai, Šiaurės Ministrų Tarybos biuras Lietuvoje, Danijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos nacionalinis koordinacinis centras, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Užsienio reikalų ministerija.
Pranešimą paskelbė: Giedrė Vinickienė, Lietuvos atsakingo verslo asociacija