Finansai

Rimantas Šadžius Audito komitetui pristatė Europos Audito Rūmų veiklą ir ateities planus

2021 m. kovo 24 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvos deleguotasis Europos Audito Rūmų (EAR) narys Rimantas Šadžius nuotoliniame posėdyje naujos sudėties Seimo Audito komitetui (ADK) pristatė EAR veiklą 2020 m. ir ateities planus.

Komiteto svečias, pabrėžęs, kad visuomenės ir EAR pagrindinių partnerių – tiek Europos Parlamento, tiek nacionalinių parlamentų – lūkesčiai išorės auditoriams per paskutiniųjų metų laikotarpį krizės kontekste dar labiau išaugo, ADK nariams pristatė specialiąją ataskaitą dėl Europos Sąjungos transporto infrastruktūros, „Rail Baltica“ projekto, ES kylančių politinių ir ekonominių rizikų bei biologinės įvairovės nykimo problemų. Kaip operatyvią EAR pagalbą, įstatymų leidėjams reaguojant į COVID-19 pandemijos sukeltą krizę, EAR narys su ADK nariais aptarė išorės auditorių nuomonę dėl ES ekonominės politikos atsako į COVID-19 rizikas ir galimybes, vakcinų ir kitų sveikatos priemonių pirkimo klausimus.

R. Šadžius pabrėžė, kad valstybės narės susiduria su COVID-19 iššūkiais koordinuojant ES ekonominę politiką ir valdant finansus: įgyvendinamos ekonominio atsako priemonės didina valdžios sektoriaus skolos lygį, labiau įsiskolinusiose valstybėse narėse prognozuojamas didesnis BVP mažėjimas.

Susitikimo metu aptarti EAR 2021−2022 m. darbo planai. EAR narys nurodė, kad šiuo metu numatoma dėmesį skirti ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonėms, taip pat ES ekonominiam konkurencingumui ir fiskalinei politikai.

R. Šadžius ir ADK sutarė toliau glaudžiai bendradarbiauti ir keistis informacija dėl EAR teikiamų ataskaitų. Pagerėjus situacijai Europos Sąjungoje dėl COVID-19 ir atsiradus galimybei vykti darbo vizitų, EAR narys maloniai pakvietė ADK delegaciją apsilankyti Liuksemburge Europos Audito Rūmuose. 

Daugiau informacijos:

Seimo Audito komiteto pirmininkas Zigmantas Balčytis,

tel. (8 5) 239 6736, el. p. zigmantas.balcytis@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)