Finansai

Robotų dirigentai – verslo sprendimas, padedantis labiau įtraukti naujus darbuotojus

Verslas susiduria su nauju iššūkiu – mileniumo, vadinamosios tūkstantmečio kartos, atstovai linkę dažnai keisti darbo vietą. Tyrimų bendrovės „Gallup“ duomenimis, net 60 proc. „milenialsų“ įsitikinę, kad esamoje darbovietėje liks ne ilgiau kaip vienerius metus.

Būtent todėl įmonės ieško  būdų, kaip optimizuoti naujų darbuotojų įsitraukimo laiką. Pavyzdžiui, „Western Union Processing Lithuania“ pasitelkė šiuolaikines technologijas – darbuotojus apmoko naudodamiesi procesų robotizacija.

Darbas – vieneriems metams

Tyrimų bendrovės „Gallup“ atliktas tyrimas rodo, jog tik trečdalis (29 proc.) „milenialsų“ yra tikrai atsidavę ir mėgstantys savo darbą. O 55 proc. jų – nesijaučia motyvuoti siekti gerų rezultatų darbe. Tiesa, jaunuoliai nekaltina savo požiūrio, o tvirtina, kad darbą keičia tik dėl to, nes darbdaviai nesugeba tinkamai motyvuoti ir nepateikia svarių priežasčių pasilikti.

Apklausos duomenimis, 21 proc. mileniumo kartai priklausančių žmonių per paskutinius metus pakeitė darbą. Tai tris kartus daugiau nei sudėjus kitų darbingo amžiaus kartų atstovus kartu. Natūralu, jog prie išskirtinio jaunų darbuotojų požiūrio į karjerą prisitaikyti turi ir didžiausios šalies įmonės.

„Mūsų bendrovė sukuria daugybę galimybių augti. Daug dėmesio skiriama tiek sąžiningo verslo iniciatyvoms, tiek ir darbuotojų gerovei. Čia žmonės skatinami jungtis į bendras veiklas, vykdyti socialinius projektus, pasinaudoti lankstaus darbo grafiko galimybe, suteikiamos papildomos atostogų dienos. Darbuotojų įsitraukimas ugdo lojalumą“, – teigia „Western Union Processing Lithuania“ komunikacijos ir administracijos vadovė Ilona Lekavičiūtė.

Šiuo metu tarptautinės įmonės Lietuvos padalinyje dirba beveik 2000 specialistų, kurių 95 proc. sudaro mileniumo karta. Amžiaus vidurkis siekia 27–28 metus.

Darbuotojus apmoko robotai

Pasak Gintauto Jonučio, „Western Union Processing Lithuania“ robotikos centro direktoriaus, mileniumo kartos elgsenos keisti neverta, tačiau galima pasinaudoti įrankiais, kuriuos suteikia šiuolaikinės technologijos. Kiekvienas naujas žmogus, įsidarbinęs bendrovėje, turi būti apmokytas kuo greičiau ir tai efektyviai įgyvendinti padeda robotika.

„Mūsų tikslas – kad robotikos galimybės ne pakeistų žmogų, bet jam padėtų. Šiuo metu pilotuojame robotą  kaip asistentą, kuris budi darbuotojo kompiuteryje ir įsiterpia į žmogaus darbą, kai jam to reikia“, – patirtimi dalijasi G. Jonutis.

Jo teigimu, toks mechanizmas gali pataisyti padarytą klaidą, vizualiai parodyti, kokį kitą veiksmą reikia atlikti pagal procesą ir, galiausiai, gali jį padaryti. Darbuotojas be ilgesnių apmokymų gali pradėti savarankiškai dirbti asistuojamas roboto, jei to prireikia.

„Taip pat yra galimybė perduoti įvairias užduotis, taigi belieka žinoti, ką darbuotojas nori padaryti, o kaip tai padaryti – jau roboto atsakomybė. Taigi pas darbuotojas tampa robotų dirigentu“, – sako G. Jonutis.

Diegti robotus  į verslo procesus „Western Union Processing Lithuania“ pradėjo jau 2016 metais, kai tik 15 proc. pasaulio įmonių investavo į šią kryptį.

Per praėjusius metus „Western Union Processing Lithuania“ esantys robotai atliko per  1 mln. užduočių: grąžino pinigus klientams, kurių  pervedimai sustabdyti; „Google“ paieškos sistemoje ieškojo reikalingos informacijos; tikrino finansinių paslaugų įkainius.

 

Daugiau informacijos:

Ilona Lekavičiūtė

„Western Union Processing Lithuania“

+370 5 2590304; +370 65678608

ilona.lekaviciute@westernunion.com

Akvilė Pušinskaitė

„Agency 1323” projektų vadovė

+370 626 24059

akvile@1323.agency

Pranešimą paskelbė: Akvilė Pušinskaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 68, iš jų šiandien: 1.)