Finansai

Rokiškio verslo klubas atstovaus Lietuvai verslumo konkurse Budapešte

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinę atranką laimėjo Rokiškio verslo klubo projektas „Rokiškio inžinerijos klasė“. Jis atstovaus Lietuvai finaliniame konkurso etape Budapešte. Šiuo verslumo projektu, kuris varžysis su kitais dalyviais iš Europos, siekiama motyvuoti jaunimą įgyti inžinerinį išsilavinimą ir grįžti dirbti į gimtąjį regioną, taip mažinant specialistų trūkumą Rokiškio rajono verslo įmonėse.

„Šiandienos investicijos į jaunimo verslumo ugdymą yra rytojaus Lietuvos ekonomikos pamatas. Tyrimai rodo, kad 1 euras, investuotas į šį ugdymą, vėliau valstybei sugrįžta 45 eurų grąža. Tad skatiname jaunimo verslumą didinančių projektų atsiradimą ir plėtrą. Jie padės ne tik kurti darbo vietas perspektyviems žmonėms, bet ir gerinti regionų konkurencingumą, nes vietos verslui reikia jaunų ir kvalifikuotų talentų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Nacionalinę atranką laimėjęs projektas „Rokiškio inžinerijos klasė“ pradėtas vykdyti prieš trejus metus. Įvertinęs Rokiškio krašto verslo aplinką, Rokiškio verslo klubas ėmėsi veiksmų spręsti inžinierių trūkumą regione. Taip buvo sukurta ilgalaikė priemonė – Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė. Ji padėjo išlaikyti jaunų rokiškiečių ir pritraukti talentų iš aplinkinių regionų į Rokiškio rajono savivaldybę.

„Rokiškio verslo klubo projektas sudarė sąlygas jaunimui tvariai planuoti savo karjeros kelią. Jis įkvėpė ir kitus Lietuvos miestus kurti analogiškas inžinerijos klases. Pagal šį projektą tokios klasės jau įkurtos Biržų, Pasvalio, Jonavos, Plungės, Joniškio, Šakių, Akmenės, Mažeikių, Zarasų rajonuose. Ateityje ir kiti Lietuvos regionai planuoja sekti Rokiškio verslo klubo pėdomis“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

Rokiškio verslo klubo projektas š. m. lapkričio 18–20 d. varžysis finaliniame 2024 metų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurse Budapešte, Vengrijoje.

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimus organizuoja Europos Komisija, o nacionalinę atranką atlieka Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Šie apdovanojimai pradėti teikti nuo 2005 m.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)