Finansai

S. Kairys Davose dalyvaus Kultūros ministrų konferencijoje ir Pasaulio ekonomikos forume

Kultūros ministras Simonas Kairys sausio 14–17 d. lankysis Davose (Šveicarija), kur dalyvaus 2-ojoje Kultūros ministrų konferencijoje ir metiniame Pasaulio ekonomikos forumo susitikime. 

Kultūros ministrai konferencijoje aptars kokybiškos statybos, kultūros paveldo išsaugojimo, tvarumo temas, taip pat – ir pagalbą atstatant Ukrainą. Konferencijoje bus priimtas memorandumas, kuriuo bus įkuriamas  Davoso „Baukultur“ aljansas, apimantis privataus ir valstybinio sektorių, tarptautinių organizacijų, NVO ir pilietinės visuomenės bendradarbiavimo galimybes, akcentuojant finansų, nekilnojamojo turto ir statybos klausimus. Davoso „Baukultur“ aljansas veiks kaip kontaktų tinklas ir platforma bendradarbiaujančioms šalims kartu spręsti neatidėliotinus klausimus dėl gyvenamosios aplinkos kokybės gerinimo. Kultūros ministrų konferencijoje bus skiriamas dėmesys ir Naujojo europinio bauhauzo temai.

Konferencijoje bus grįžtama prie 2018 m. Europos kultūros ministrų pasirašytos Davoso deklaracijos. Ja buvo prisiimti įsipareigojimai įgyvendinti aukštos kokybės „Baukultur“ Europai. Aukštos kokybės Baukultur apibrėžiama tinkamai suprojektuotais miestais, kaimo vietovėmis bei pastatais. Kokybiškos vietos kuria malonią aplinką, kuri svarbi žmonių gerovei ir sveikatai.

Konferencijoje dalyvavę kultūros ministrai sausio 17 d. taip pat kviečiami dalyvauti metiniame Pasaulio ekonomikos forumo susitikime. Tai tarptautinė viešojo ir privataus bendradarbiavimo organizacija, kurioje dalyvauja politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių lyderiai.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)