Finansai

Saugus pavojingo spirito gabenimas

Etanolis, arba etilo alkoholis, liaudyje dar vadinamas spiritu, yra medžiaga, jos formulė C2H5OH. Įprastomis sąlygomis tai yra lakus, degus, bespalvis skystis. Etilo alkoholis yra nepakeičiama daugelio produktų sudedamoji dalis: antiseptikų ir konservantų, kuro ir tirpiklių, parfumerijos ir alkoholio gaminių.

Skysčių, kuriuose yra etilo alkoholio, naudojimo sritis priklauso nuo procentinio etilo alkoholio ir priedų santykio skystyje. 100 % spirite nėra vandens, jis vadinamas absoliučiu spiritu. Grynuoju spiritu, arba  rektifikuotu spiritu, vadinamas skystis, kuriame yra 95,57 % etanolio ir 4,43 % vandens. Grynasis spiritas naudojamas gaminti antiseptikus ir dezinfekcinius skysčius. 85–95 % etanolio turintis tirpalas naudojamas maisto pramonėje ir medicinoje. 80–85 % etanolio turintis skystis plačiai naudojamas chemijos pramonėje.

Pagrindinė etilo alkoholio gamintoja yra Rusija, kurioje pagaminama šeštoji dalis viso pasaulyje pagaminamo kiekio. Rusijos teisės aktuose įtvirtinta nuostata, kad spiritas yra strateginė prekė ir svarbus išteklius, todėl etanolio eksportuotojai iš NVS šalių privalo gauti leidimus. Šiems kroviniams taikomos griežtesnės muitinės procedūros ir patikros.

Etanolis priskiriamas pavojingų krovinių klasei, todėl jis turi būti gabenamas griežtai laikantis nustatytų taisyklių. Vairuotojams ir transporto priemonėms išduodami specialūs leidimai, leidžiantys vežti pavojingus krovinius. Įmonių grupės „AsstrA-Associated Traffic“ AG komanda ir vežėjai, su kuriais bendradarbiauja „AsstrA“, be išlygų laikosi tarptautinių ADR reikalavimų.

Gabenant etilo spiritą įvertinamos visos krovinio savybės ir, atsižvelgiant į jas, parenkama transporto priemonė. Etilo spiritas vežamas specialiai pritaikytu transportu – nerūdijančio plieno cisternomis po 30-31 m3, kurios yra hermetiškos, turi šilumos izoliaciją ir įpylimo/išpylimo prietaisus.

„AsstrA“ turi išplėtotą filialų tinklą 23 šalyse ir per 25 veiklos metus yra užmezgusi tvirtus ryšius su partneriais, todėl savo klientams kiekvienu konkrečiu atveju gali pasiūlyti patraukliausią gabenimo sprendimą ir vežėją. Konsultacijos prieš pradedant projektą ir tolesnė ekspertinė priežiūra kiekvienu etapu – tai būtinosios paslaugos, kurias „AsstrA“ teikia kiekvienam verslo klientui, užsisakiusiam etilo alkoholio vežimo iš Rusijos į Europos Sąjungos šalis paslaugą. Kompleksinės paslaugos, kurias siūlo „AsstrA“, apima pagalbą muitinės procedūrų metu ir finansines garantijas vežant akcizinius krovinius“, – pasakoja Andrej Kleshch, „AsstrA“ Skystųjų krovinių logistikos skyriaus vadovas.

Pranešimą paskelbė: Anastasiia Onoshko, AsstrA Associated Traffic AG

(Perskaityta per mėnesį: 13, iš jų šiandien: 1.)