Finansai

Šaukiamas Seimo Ekonomikos komiteto posėdis

2020 m. kovo 25 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Ekonomikos komiteto pirmininko Rimanto Sinkevičiaus ir pirmininko pavaduotojo Dainiaus Kreivio siūlymu kovo 26 d., ketvirtadienį, 13 val. nuotoliniu būdu vyks Ekonomikos komiteto posėdis. Posėdyje bus svarstomas dėl ekstremalios padėties valstybėje patvirtintas ekonomikos gelbėjimo planas, susijusios priemonės ir jų veiksmingumas.

Komiteto pirmininko R. Sinkevičiaus teigimu, yra ne vienas Lietuvos žmonėms aktualus klausimas, kuris turi būti aptartas: „Vyriausybei imantis priemonių suvaldyti galimą šalies ekonomikos smukimą, yra pasiūlyta eilė priemonių, kurios palies didžiąją dalį Lietuvos žmonių. Kaip pavyzdžiui, svarstysime siūlymą atidėti paskolų ir nuomos mokėjimą įmonėms, kurios dėl įvesto karantino patiria nuostolius“, – sako R. Sinkevičius.

Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas D. Kreivys pabrėžia, kad Lietuvos ekonomikai gresia rimti iššūkiai, todėl Vyriausybės siūlomos priemonės krizei įveikti turi būti kuo giliau išdiskutuotos ir pristatytos visuomenei: „Reikia ruoštis rimtiems ekonominiams išbandymams, todėl ir priemonės bus neeilinės. Diskutuosime apie darbo užmokesčio kompensavimą nuostolius patiriančioms įmonėms, apie skubų nedidelių paskolų prieinamumą nuo karantino nukentėjusiam smulkiajam ir vidutiniam verslui. Taip pat aptarsime siūlymą prekių pristatymo įmonėms palengvinti leidimų išdavimą ir mažinti administracinę naštą“, – sako D. Kreivys. 

 

Parengė Ekonomikos komiteto biuras

Tel. (8 5)  239 6759

El. p. ekonkt@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)