Šių metų pabaiga ir kitų metų pirmas ketvirtis elektros kainomis, tikėtina, stebins dar ne kartą. Todėl nenuostabu, kad ne tik gyventojai, bet ir verslas aktyviai svarsto apie elektros gamybą iš atsinaujinančios energetikos šaltinių, įsirengiant saulės elektrinę. Lietuvoje saulės elektrinę verslui yra įsigiję apie 200 „Ignitis“ verslo klientų. O vis daugiau elektros energijos vartotojų, kurie nenori ar negali iškart skirti kelių tūkstančių eurų saulės elektrinei įsigyti, domisi jos įsigijimu išperkamąja nuoma.
Objektų savininkams, kurie nori apsirūpinti elektra be didelių pradinių investicijų, išperkamoji nuoma gali būti patogus pasirinkimas. Ši finansinė priemonė leidžia klientui kas mėnesį mokėti šalių suderintą paslaugos mokestį, apskaičiuojamą pagal elektrinės gaminamą elektros energijos kiekį, o sumokėjus šalių suderintą sumą, klientas įgyja nuosavybės teisę į elektrinę. Pagrindinė idėja – suteikti patogų ir prieinamą pasirinkimą tiems, kas nori gyventi žaliai, apsirūpinti švaria energija ir sumažinti išlaidas už elektrą.
Patogumas įsigyti saulės elektrinę išperkamosios nuomos būdu yra tas, kad tiekėjas padengia įrengimo kaštus, o klientas juos išmoka per sutarties laikotarpį. Be to, tokiu būdu įsigijus saulės elektrinę, iki nuosavybės perėjimo objekto savininkui, jos priežiūra ir atsakomybė už saulės elektrinės įrengimo sprendimus ir įrangą, ar jos garantinius pažeidimus, tenka paslaugos teikėjui, o ne objekto savininkui. Vidutinė saulės elektrinės saulės modulių eksploatacijos trukmė siekia apie 30 metų, o įprastos išperkamosios nuomos sutartys sudaromos 5-10 metų. Todėl net pasibaigus išperkamosios nuomos sutarčiai, klientai galės naudotis saulės elektrine ir toliau gaminti elektros energiją iki numatyto elektrinės gyvavimo laiko pabaigos.
Išperkamosios nuomos paslaugą teikianti bendrovė už klientą taip pat stebi elektrinės generaciją visą sutarties laikotarpį, todėl klientai gali būti ramūs, kad jų elektrinės įranga ir montavimas bus atliktas itin kokybiškai. Be to, bus suteikiama saulės elektrinės generacijos garantija.
Svarbu suprasti, kad saulės elektrinės įsigijimas išperkamąja nuoma ar jos įsigijimas pirkimo būdu iš karto, priklauso nuo įmonės galimybių ir norų. Rinkoje atsiradus įvairių galimybių įsigyti saulės elektrines, jos tapo labiau prieinamos kiekvienam, be to, yra galimybė pasinaudoti Europos Sąjungos parama, kuri neretai padengia nuo 30 iki 45 proc. investicijų. Nepaisant to kurį būdą įsigyti saulės elektrinę verslas pasirenka, bet kokiu atveju, didėja energetinė nepriklausomybė nuo sunkiai prognozuojamų rinkos pokyčių.
Pranešimą paskelbė: Laura Beganskienė, UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“