Finansai

„Savy“ valdytoja sėkmingai išplatino 2,6 mln. Eur obligacijų

Bendrovė „Bendras finansavimas“, valdanti tarpusavio skolinimo (P2P) platformą „Savy“, anksčiau laiko išpirko 1,3 mln. obligacijų iš pirmosios obligacijų emisijos ir papildomai išplatino obligacijų už 2,6 mln. Eur.

2 metų trukmės obligacijos pritraukė iš viso 18 investuotojų, o vidutinė vienos sutarties suma – 175 000 Eur. Nominali vienos obligacijos vertė – 1000 Eur, kupono palūkanos – 8 %, o pasiūlytas pajamingumas siekė nuo 9 iki 11 %.

„Beveik pusę naujų obligacijų įsigijo investuotojai, kurie jas pirko ir 2021 metais. Tai – didelis ir svarbus įvertinimas mums bei mūsų veiklos strategijai. Pritrauktas lėšas panaudosime vartojimo, verslo ir būsto paskolų portfelio auginimui bei platformos plėtrai“, – sakė Audrius Žiugžda, tarpusavio skolinimo platformos „Savy“ vadovas.

Šiuo metu „Savy“ yra iš viso išplatinusi obligacijų už beveik 5 mln. Eur bei planuoja ir toliau reguliariai skolintis kapitalo rinkoje.

„Savy“ yra vienas pirmųjų Lietuvos fintech startuolių ir pirmoji tarpusavio skolinimo platforma, įkurta 2014 metais. Nuo veiklos pradžios „Savy“ žmonėms ir verslo įmonėms suteikė daugiau nei 80 mln. eurų paskolų, o investuotojams išmokėjo daugiau nei 12 mln. Eur palūkanų. Platforma vienija daugiau nei 40 000 investuotojų, o jos veiklą prižiūri Lietuvos bankas.

Apie „Savy“

„Savy“ – pirmoji tarpusavio skolinimo platforma Lietuvoje, kuri sujungia žmones, norinčius pasiskolinti ir siekiančius prasmingai įdarbinti pinigus. Platforma vadovaujasi atsakingojo skolinimo nuostatais ir veikia pagal 5 Lietuvos Banko išduotas licencijas Nuo veiklos pradžios 2014 metais per platformą sufinansuota paskolų už daugiau nei 80 mln. Eur, o investuotojams išmokėta palūkanų suma siekia daugiau nei 12 mln. eurų. Šiuo metu platforma vienija daugiau nei 40 000 registruotų investuotojų ir per 200 000 registruotų paskolų gavėjų.

Pranešimą paskelbė: Audra Kondrotė, –

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)