Finansai

Seimas iš naujo svarstys Respublikos Prezidento grąžintus projektus dėl valstybės ir savivaldybių įmonių priežiūros ir valdymo organų sudarymo

Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta Seimui pristatė šalies vadovo vetuotų Seimo priimtų teisės aktų projektus: Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisų projektą Nr. XIIIP-4573GR ir Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisų projektą Nr. XIIIP-4240GR.

Pasak vyriausiojo patarėjo, Respublikos Prezidentas vetuoja ir teikia pasiūlymus dėl šiais įstatymais numatomų pokyčių, susijusių su valstybės ir savivaldybių įmonių priežiūros ir valdymo organų performavimo laikotarpiu. Prezidentas siūlo užtikrinti, kad pagal naujus principus, numatytus šiame Seimo priimtame įstatyme, priežiūros ir valdymo organai nebūtų formuojami paskubomis.

„Prezidentas siūlo grąžinamuose įstatymuose numatyti priežiūros ir valdymo organų sudarymo pokyčius pradėti taikyti ne nuo lapkričio 1 dienos, o po šios datos įprasta tvarka palaipsniui sudaromiems naujiems valdymo ir kontrolės organams. Atitinkamai esami veikiantys bendrovių kolegialūs priežiūros ir valdymo organai savo funkcijas galėtų vykdyti iki kadencijos, kuriai jie buvo sudaryti, pabaigos arba iki bus sudaryti nauji atitinkami priežiūros ir valdymo organai“, – sakė S. Krėpšta.

Vyriausiojo patarėjo teigimu, tiek valstybės ir savivaldybės įmonių stebėtojų tarybos, tiek valdybos kompetencija apima bendrovės veiklai itin reikšmingas funkcijas, todėl šių kolegialių priežiūros ir valdymo organų efektyvi bei sklandi veikla yra nepaprastai svarbi valstybei ir savivaldybėms įgyvendinant savo kaip atitinkamų bendrovių dalyvių ir savininkų turtines ir neturtines teises.

Už tai, kad Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisų projektas būtų svarstomas iš naujo balsavo 103, už tai, kad įstatymas būtų laikomas nepriimtu – vienas Seimo narys. Projektas bus svarstomas iš naujo.

Už tai, kad Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisų projektas būtų svarstomas iš naujo balsavo 107, už tai, kad įstatymas būtų laikomas nepriimtu – du Seimo nariai. Projektas bus svarstomas iš naujo.

Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Ekonomikos komitetas, projektus Seimo posėdyje numatoma svarstyti ketvirtadienį, rugsėjo 17 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 6, iš jų šiandien: 1.)