Finansai

Seimas leido į apskaitą įskaičiuoti PVM perkant elektromobilius

2022 m. lapkričio 3 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis nutarta leisti atskaityti pirkimo ar importo PVM už įsigyjamus M1 klasės elektromobilius, jeigu jo vertė neviršija 50 000 eurų (įskaitant PVM). Už tai numatančius pakeitimus (projektas Nr. XIVP-516(2) balsavo 67 Seimo nariai, prieš – 24, susilaikė 26 parlamentarai.

Vieno iš šio pasiūlymo iniciatorių Seimo nario Andriaus Bagdono tvirtinimu, šis pakeitimas yra orientuotas į smulkiuosius verslininkus, kuriems įsigijus ekonominės klasės arba vidutinės klasės elektromobilius iki 50 tūkst. eurų būtų taikoma lengvata, PVM būtų galima įtraukti į apskaitą.

„Situacija regione yra tokia, kad tiek Latvijoje, tiek Estijoje įmonėms, įsigyjančioms visus naujus automobiliams, yra suteikta galimybė PVM įtraukti į apskaitą. Iki 2002 m. tokia galimybė buvo ir Lietuvoje, tačiau kadangi įmonės piktnaudžiavo ir įsigydavo prabangius automobilius, tokia lengvata buvo panaikinta. Tai mes siūlome labai tikslią priemonę. Manome, kad tokiu būdu būtų atnaujintas elektromobilių prakas ir taip pat Lietuvoje važinėtų vis daugiau naujų automobilių“, − anksčiau yra sakęs parlamentaras.

Priimtos pataisos įsigalios 2023 m. sausio 1 d.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)