Finansai

Seimas padidino loterijų ir lošimų mokesčio tarifą

2021 m. gruodžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Seimas priėmė Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pataisas, pagal kurias didės loterijų ir lošimų mokesčio tarifas, keisis apmokestinimo tvarka organizuojant lošimus lošimo automatais ir stalo lošimus.

Pagal priimtas naujas nuostatas, organizuojant loterijas, loterijų ir lošimų mokesčio bazei nuo 2023 m. bus taikomas 18 proc. mokesčio tarifas. Nuo kitų metų vidurio, pagal anksčiau parlamento priimtas pataisas, loterijų organizatoriams mokesčio tarifas sieks 13 proc.

Organizuojant lošimus lošimo automatais, stalo lošimus, bingą, totalizatorių, lažybas ir nuotolinius lošimus, loterijų ir lošimų mokesčio bazei nuo 2022 m. liepos 1 d. bus taikomas 20 proc. mokesčio tarifas.

Šiuo metu organizuojant bingą, totalizatorių ir lažybas, loterijų ir lošimų mokesčio bazei taikomas 18 proc. mokesčio tarifas, organizuojant nuotolinius lošimus − 13 proc. mokesčio tarifas. Organizuojant lošimus lošimo automatais ir stalo lošimus, yra nustatytas fiksuotas loterijų ir lošimų mokesčio dydis už kiekvieną lošimų veiklos leidime nurodytą lošimo įrenginį.

„Kadangi buvo padaryti sprendimai dėl antžeminių ir nuotolinių lošimų atsiejimo ir dabar yra didesnė konkurencija, yra suvienodinamas mokestis tiek antžeminiams, tiek nuotoliniams lošimams, todėl nuotoliniai lošimai bus apmokestinami daugiau“, − Seimo posėdyje sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė. Ji taip pat priminė, kad loterijų mokesčiai nuo kitų metų vidurio keliaus ne per paramą, o tiesiai į valstybės biudžetą.

Loterijų ir lošimų mokesčio bazę sudarys: organizuojant loterijas – išplatintų loterijos bilietų nominalioji vertė; organizuojant lošimus lošimo automatais, stalo lošimus, bingą, totalizatorių, lažybas ir nuotolinius lošimus – suma, gauta iš lošėjų statomų sumų, atėmus lošėjams faktiškai išmokėtų laimėjimų sumą.

Už šiuos pakeitimus (projektas Nr. XIVP-941(3) balsavo 76 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 27 parlamentarai.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)