Finansai

Seimas patobulino bankų sujungimo sandorių teisinį reglamentavimą

Seimas pritarė Bankų įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4415(2), kuriomis tobulinamas bankų sujungimo sandorių teisinis reglamentavimas.

Kaip Seimo posėdyje sakė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, konkurencija Lietuvos bankų sektoriuje yra reikšmingai sumažėjusi ir yra tokiame kritiniame lygyje, kad daugelio bankinių paslaugų įkainiai yra didesni nei kaimyninėse šalyse: „To priežastis yra didelė bankų koncentracija, iš esmės dominuoja keli bankai ir jie turi aplinkybę ir derybinę galią didinti bankinių paslaugų įkainius.“

Komiteto vadovo nuomone, reikia mažinti koncentraciją, didinti konkurenciją, kartu saugant esamą rinką, kad nevyktų įsigijimų ir susijungimų, kurie dar pablogintų padėtį bankų sektoriuje ir padidintų koncentraciją.

„Šiuo įstatymo projektu Lietuvos bankui būtų suteikta teisė vertinti bankų susijungimo sandorius atsižvelgus į jų keliamą sisteminę riziką ir priimti sprendimą dėl sutikimo išdavimo. Tai yra, visais bankų koncentracijos didėjimo atvejais būtų privaloma gauti Lietuvos banko sutikimą“, – sakė M. Majauskas.

Įstatymas įsigalios liepos 1 dieną.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 11, iš jų šiandien: 1.)