Finansai

Seimas svarstys siūlymą taikyti lengvatinį PVM tarifą maitinimo ir gėrimų teikimo paslaugoms

Seimui pristatytas Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pakeitimo projektas Nr. XIIIP-4714, kuriuo siūloma lengvatinį 9 procentų PVM tarifą taip pat taikyti maitinimo ir gėrimų teikimo paslaugoms, išskyrus prekybą alkoholiniais gėrimais.

„Dabar yra sunkūs laikai, ir tie laikai, kurie tęsis, sakykim, atšaukus formalius apribojimus, turbūt bus gana sunkūs dėl tos priežasties, kad paklausa veikiausiai nukentės, žmonės kurį laiką baiminsis lankytis gausiau tokiose vietose. Turizmas bus tikrai labai sumažėjęs, tai yra šalies pasiekiamumas. Vadinasi, didelis būrys klientų, kurie iki šiol buvo turbūt vieni iš pagrindinių maitinimo įstaigų klientų, tai yra atvykę į Lietuvą turistai, jie tiesiog nebus tais klientais, bent jau kažkiek laiko. Todėl yra siūloma nustatyti sumažintą pridėtinės vertės mokesčio tarifą, kuris taip, šiuo atveju iš tiesų būtų subsidija realiai šitam verslui“, – pristatydama siūlymą sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Ingrida Šimonytė.

Projektui po pateikimo pritarė 42, prieš balsavo vienas Seimo narys. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Seimo posėdyje projektą numatoma svarstyti birželio 9 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)