Finansai

Seimas uždraudė bet kokia forma skatinti lošti

2021 m. gegužės 20 d. pranešimas žiniasklaidai

  

Seimas priėmė Azartinių lošimų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-392(2), kuriomis nuo liepos 1 d. nutarta uždrausti skatinti dalyvauti lošimuose bet kuria forma.

Pagal priimtus pakeitimus, šalyje bus draudžiama skatinti dalyvauti lošimuose bet kuria forma ir bet kokiomis priemonėmis skleisti informaciją ar atlikti įtikinėjimo veiksmus, įskaitant paties lošimo organizatoriaus organizuojamus specialius renginius, bandomuosius lošimus, akcijas, nuolaidas, dovanas ir panašaus pobūdžio skatinamąsias priemones, skatinančius dalyvauti lošimuose ar nuotoliniuose lošimuose.

Šiuo metu Lietuvoje draudžiama skatinti dalyvauti lošimuose šiais būdais: 1) suteikti teisę lošėjui iš karto ar per tam tikrą terminą po dalyvavimo lošimuose gauti dovanų iš lošimų organizatoriaus; 2) ne lošimų organizavimo vietose ar lošimų organizatoriaus interneto svetainėje organizuoti žaidimus ar konkursus, bandomuosius lošimus, loterijas ir kitus renginius, kurie skatintų dalyvauti lošimuose, įskaitant nuotolinius lošimus.

Kaip anksčiau yra tvirtinęs vienas iš naujų nuostatų iniciatorių, Seimo narys Mykolas Majauskas, lošimus organizuojančios bendrovės naudoja pakankamai agresyvią rinkodarą, siekdamos įtraukti kuo daugiau asmenų, naudoja dovanas, akcijas, nuolaidas, kuriomis skatina lošti ilgiau, dažniau ir didesnėmis sumomis. Kartu parlamentaras yra atkreipęs dėmesį, kad asmenys, turintys problemų su azartiniais lošimais ir priklausomybę, praktiškai negali tikėtis jokios specializuotos valstybės pagalbos. „Paskutinis šiaudas, kurio paprastai gali griebtis, tai yra toks sąrašas, kuris vadinamas nenorinčių lošti asmenų registru, kur užsiregistravus yra fiziškai apribojama galimybė pateikti į lošimo namus ir lošti“, − pataisų reikalingumą argumentavo parlamentaras.

Dokumento aiškinamajame rašte pažymima, kad naujos nuostatos sudarys sąlygas mažinti lošimų sukeliamas neigiamas pasekmes visuomenei, lošimų patrauklumą, lošimams išleidžiamas sumas.

Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 105 Seimo nariai, susilaikė 14 parlamentarų.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)