Finansai

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas aiškinosi, kaip veikia išmanioji mokesčių administravimo sistema (iMAS)

2020 m. sausio 17 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Sausio 15 d. Seimo Biudžeto ir finansų komitetui Valstybės kontrolė ir Valstybinė mokesčių inspekcija pristatė atlikto valstybinio audito „Išmanioji mokesčių administravimo sistema“ rezultatus. Siekiant išsiaiškinti, kaip sistema veikia praktikoje, buvo pakviesti dalyvauti ir išklausyti Smulkiojo ir vidutinio verslo, taip pat Buhalterių ir auditorių asociacijų atstovai.

Išklausius verslo atstovus paaiškėjo, kad diegiant iMAS, ne visada atsižvelgiama į verslo poreikius, o verslo darbo sąnaudos, susijusios su informacijos mokesčių administratoriui teikimu, nėra proporcingos gaunamai naudai. Komiteto nariai konstatavo, kad Valstybinė mokesčių inspekcija turėtų konsultuotis su praktikais ir diegiant bei tobulinant išmaniąją mokesčių administravimo sistemą, turėtų vertinti verslo atstovų teikiamus siūlymus.

Siekiant Valstybinės mokesčių inspekcijos ir verslo glaudaus bendradarbiavimo,  Biudžeto ir finansų komitetas organizuos pasitarimus, kad būtų rasti abiem šalims priimtini kompromisiniai sprendimai, o iMAS būtų naudinga ne tik mokesčių administratoriui, bet ir verslui. Be kita ko, Komitetas ketina kreiptis į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, kad būtų koordinuojami valstybės institucijų (VMI, SODROS, Statistikos departamento ir kt.) naudojamų informacinių sistemų planuojami pokyčiai ir efektyvus jų pritaikymas verslui.

Parengė

Biudžeto ir finansų komiteto biuro patarėja Dalia Mudėnienė

Tel.: (8 5) 239 6745, mob. 8 620 99 569

El. p. dalia.mudeniene@lrs.lt

 

 

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 12, iš jų šiandien: 1.)