Finansai

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo, Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Kęstučio Glavecko pranešimas: „Vienkartinės subsidijos vartotojams privalo būti skiriamos solidariau“

2020 m. gegužės 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas mano, kad planuojamos valdžios subsidijos vartotojams privalo būti labiau diferencijuotos ir skirtos tik mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms. Atsižvelgdamas į tai, parlamentaras registravo pataisas Vyriausybės teikiamam Vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjų įstatymo projektui.

„Jeigu valstybė krizės atveju apsisprendė subsidijuoti vartotojus – reikia tai daryti tikslingai ir, svarbiausia, solidariai. Valstybės parama turi pasiekti labiausiai socialiai pažeidžiamus vartotojus – t. y. gaunančius mažiausias pensijas. Beprecedentės pandemijos metu didesnis socialinis jautrumas ir solidarumas didžiausioje rizikos grupėje esantiems žmonės yra sąžiningiausias galimas mūsų visų atsakas“, – teigia Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas.

Konkrečiai, liberalo su kolegomis registruotose pataisose siūloma vienkartinę 200 eurų išmoką padidinti iki 300 eurų ir ją išmokėti per liepą ir rugpjūtį. O svarbiausia, kad į tokias vienkartines išmokas galėtų pretenduoti tik tie asmenys, kurių pajamos/pensijos per mėnesį neviršija 600 eurų.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 18, iš jų šiandien: 1.)