Finansai

Seimo Ekonomikos komitetas yra sunerimęs dėl pasirengimo įgyvendinti pašto siuntų apmokestinimą ir deklaravimą

2021 m. birželio 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Ekonomikos komitetas šios dienos posėdyje išsamiai aptarė Lietuvos pasirengimą įgyvendinti pašto siuntų apmokestinimo ir deklaravimo pokyčius nuo šių metų liepos 1 d.

Posėdžio dalyviai dalijosi įžvalgomis apie Muitinės departamento pasirengimą pokyčiams ir sugebėjimą užtikrinti sklandų pašto siuntų, gautų iš trečiųjų šalių, deklaravimo procedūrų atlikimą, pašto paslaugų teikėjų pasirengimą suteikti kokybiškas paslaugas vartotojams.

Pasak posėdžio dalyvių, jaučiama neužtikrintumas, kad bus suteikiamos kokybiškos pašto paslaugos, nes dėl pasikeitusių deklaravimo procedūrų, papildomų mokesčių, galimi vėlavimai, žmonės bus nepatenkinti ir gali pradėti masiškai skųsti institucijų ir paslaugų teikėjų veiksmus.

„Turite dar septynias dienas ir septynias naktis, eikite ir padarykite, ko nepadarėte, ir nepamirškite, kad prekių deklaravimo procedūros skirtos visiems žmonėms, jos turi būtų patogios, lanksčios“, – sakė komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.

Anot finansų viceministrės Rūtos Bilkštytės, „nuo šių metų. liepos 1 d. visoje Europos Sąjungoje įsigalios reikalavimai apmokestinti importo PVM mokesčiais visas siuntas, kurios gaunamos iš trečiųjų, t. y. ne ES šalių, todėl nustos galioti lengvata mažos vertės siuntoms iki 22 eurų. Visi siuntiniai turės būti deklaruojami bei sumokami importo ir kiti mokesčiai. Pokyčiai palies platų rinkos dalyvių, susijusį su elektronine komercija, ratą“.

Muitinės departamento generalinis direktorius Darius Žvironas papasakojo apie pasirengimą aptarnauti didelius siuntų kiekius. Departamentas yra pasirengęs aptarnauti iki 50 000 vnt. deklaruotinų siuntų per dieną ir tikisi, kad informacinės sistemos veiks be trikdžių.

Diskusijoje dalyvavo Finansų ir Susisiekimo ministerijų, Lietuvos pašto, Muitinės departamento, Muitinės praktikų asociacijos, Skubių siuntų gabentoju asociacijos, Muitinės tarpininkų grupės, UAB „Skubios siuntos“ ir kiti rinkos dalyvių atstovai.

 

Parengė Ekonomikos komiteto biuro patarėja Irina Jurkšuvienė

Tel. (8 5) 239 6708, el. p.Irina.Jurksuviene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)