Finansai

Seimo Laisvės frakcijos pranešimas: frakcija siūlo pratęsti PVM lengvatą viešbučiams ir restoranams

2022 m. rugsėjo 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Laisvės frakcija ragina Vyriausybę kartu su kitų metų biudžeto projektu teikti ir PVM lengvatos viešbučiams ir restoranams pratęsimą.

Projektą, kuriuo iki 2023 m. pabaigos būtų pratęstas 9 proc. PVM tarifo taikymas maitinimo paslaugoms, Vytautas Mitalas ir Ieva Pakarklytė registravo dar pavasarį. Jei Vyriausybė lengvatos pratęsimo neteiks su biudžeto projektu, minimas pakeitimas bus teikiamas artimiausiu metu.

„Didžiąja dalimi maitinimo įstaigų sektorius yra smulkusis verslas. Išgyveno pandemiją – vis dar moka susikaupusias skolas ir atidėtus mokesčius, dabar – ypač jautrus kylančioms kainoms. Kaip rodo tyrimai, čia vis dar ypač didelis šešėlio mastas.  

Duomenys rodo, kad, pritaikius PVM lengvatą, padidėjo šio sektoriaus pardavimai ir tai galime sieti, visų pirma, su šešėlio sumažėjimu dėl mažesnių mokesčių. Grįžimas prie standartinio PVM su kainų kilimu – kokteilis, kuris gali pastūmėti gilyn į šešėlį, dalį priversti užsidaryti“, – prie Vyriausybės protestuojant restoranų atstovams pabrėžia V. Mitalas.

Anot jo, dar rizikingiau šiandienos neapibrėžtumo dėl karo sąlygomis būtų grįžti prie standartinio PVM viešbučiams, dėl to parlamentaras ragina Vyriausybę išlaikyti dabartinį tarifą.

„Viešbučiams taikomas lengvatinis tarifas yra įprasta praktika Europos valstybėse, kadangi tai – iš dalies eksporto paslaugą teikiantis verslas. Apgyvendinimo įstaigos yra dar neatsigavusios po pandemijos ir paveiktos karo – tiek dėl negrįžusių turistų, tiek dėl augančių sąskaitų už komunalinius mokesčius“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas.

Laisvės frakcijos seniūnas pabrėžia, kad viešbučių ir maitinimo paslaugų sektoriuje dirba dešimtys tūkstančių darbuotojų. Nuo jo sėkmingos veiklos bent iš dalies priklauso ir kiti sektoriai, didmeninė prekyba, vietinis žemės ūkis ir kt.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)