Finansai

Seimo Laisvės frakcijos pranešimas: „Seimas pritarė Laisvės frakcijos siūlymui paramą renovacijai didinti iki 35 proc.“

2024 m. balandžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimas priėmimo stadijoje pritarė Seimo Laisvės frakcijos nario Kasparo Adomaičio siūlymui didinti subsidijas daugiabučių renovacijai iki 35 proc.

Pasak politiko, tinkamai įgyvendintas daugiabučių namų atnaujinimas teikia daugialypes naudas, tokias kaip energetinis efektyvumas, būsto vertės padidėjimas, geresnės socialinės aplinkos kūrimas, sveikatos pagerėjimas.

„Didelį teigiamą poveikį nekilnojamo turto vertei turi kokybiškos architektūros kūrimas įgyvendinant daugiabučių namų renovaciją. Estetiškai patrauklūs, šiuolaikiški sprendiniai, atnaujinta infrastruktūra aplink namą, pasirinkti tvarūs sprendimai – per architektūrą  pastatui, rajonui ir miestui sukuria pridėtinę vertę. Iki šiol šiems aspektams nebuvo teikiama jokio dėmesio“, – sako Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys K. Adomaitis.

Kokybiški architektūriniai sprendiniai modernizuojant pastatus prisideda ne tik prie pavienių statinių unikalumo ir jų rinkos vertės padidėjimo, tačiau, anot K. Adomaičio, tai prisideda ir prie miesto atskirų dalių savito charakterio kūrimo bei gyventojų emocinės gerovės palaikymo.

„Pateikdamas šiuos argumentus, pasiūliau padidinti daugiabučių namų renovacijos subsidijavimą tais atvejais, kai savivaldybės yra pasirengusios architektūros kokybės vertinimo metodikos gaires ir ketina jomis naudotis. Tikiu, kad tai galėtų paskatinti savivaldybes kuo skubiau šias gaires pasirengti, jei tai dar nepadaryta. Tokie renovacijos projektai galėtų pretenduoti į 35 proc. namo atnaujinimo subsidijavimą, vietoje standartinio – 30 proc.

Tai yra jau antrasis Laisvės frakcijos laimėjimas šioje srityje – pirmasis buvo šilumos mazgų atnaujinimo finansavimas iki 80 proc.“, – teigia Seimo narys K. Adomaitis.

Šios Seimo priimtos permainos įsigalios nuo 2024 m. birželio 1 d.

Daugiau informacijos:

Aurelija Karaliūtė-Kamičaitė

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 638 61 646

El. p. aurelija.karaliute@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)