Finansai

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: liberalai siūlo rajoninius kelius perleisti savivaldai

2023 m. rugsėjo 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Valstybinius kelius valdanti įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija galėtų sumažinti kelių priežiūros naštą dalį kelių – rajoninių – perleisdama tvarkyti savivaldybėms, kartu joms atiduodant atitinkamą kelių programos lėšų dalį.

„Suprantame, kad valstybei tvarkyti didžiąją dalį šalies kelių yra milžiniškas galvos skausmas. Savivaldybės pačios spėtų sutvarkyti rajoninius kelius, jeigu valstybė perleistų jų valdymą savivaldai su proporcingu finansavimu iš Kelių priežiūros ir plėtros programos“, – pasiūlė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Romualdas Vaitkus.

Susitikę su Seimo liberalais susisiekimo ministras Marius Skuodis ir Kelių direkcijos vadovas Marius Švaikauskas sutiko, kad toks pasiūlymas yra perspektyvus. Todėl frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas paprašė Susisiekimo ministerijoje parengti rajoninių kelių perleidimo savivaldybėms procedūros projektą.

Valstybinės reikšmės rajoninių kelių ilgis šalyje sudaro 14,5 tūkst. km.

Susitikime su Liberalų sąjūdžio frakcija pats ministras ne kartą pabrėžė, kad valstybinis kelių tinklas per didelis, todėl planuojant biudžetus, esą tenka rinktis tarp prioritetinių projektų, kaip Molėtų plentas bei „Via Baltica“, ir kasdienės kitų kelių priežiūros.

Pasak M. Švaikausko, kitais metais Kelių direkcija, užuot gerinusi dangos būklę, investuos į strateginius į projektus. Pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos planuojamas kelių priežiūros alternatyvas 2024 m., įgyvendinant strateginius ir karinius projektus ir norint dar papildomai pagerinti kelių būklę, reikėtų beveik pusės 460 mln. eurų. Atliekant būtiniausius kelių priežiūros darbus, kitų metų biudžete trūks 228 mln. eurų, o vien investuojant į strateginius ir karinius projektus, vis tiek susidarys 100 mln. eurų deficitas.

„Taip automagistralė gali tapti vienos juostos automagistrale“, – paminėjo M. Skuodis.

Kontaktinis asmuo:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas spaudai

Tel. (8 5) 239 6357, mob. 8 612 66 533

El. p. marijus.gailius@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)