Finansai

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos pranešimas: „Socialdarbiečiai“ siūlo karantino metu skatinti kelių infrastruktūrą, išlaikant darbo vietas, paskatinant ekonomiką“

2020 m. kovo 17 d. pranešimas žiniasklaidai

Paskelbus karantiną ir Vyriausybei priėmus skubų verslo skatinimo priemonių planą Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija tokį žingsnį vadina savalaikiu, o finansines injekcijas – būtinomis, tačiau ragina daugiau investuoti į kelių infrastruktūros sektorių – pasak seniūno Rimanto Sinkevičiaus, tokiu būdu būtų skatinama ekonomika, darbas vykdomas lauke, užimtumas užtikrintas, išlaikomos darbo vietos.

„Reikia suprasti, kad ekonominė situacija keičiasi ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje, ir tikrai viruso padariniai turės įtakos mūsų šalies eksportui ir pajamų surinkimui, tačiau savalaikės Vyriausybės priemonės turėtų bent iš dalies amortizuoti verslo praradimus. Itin svarbus planas padėti smulkiam ir vidutiniam verslui, nes individualiai dirbantiems asmenims tokiu metu itin sudėtinga: negaudami pajamų, jie neturės iš ko mokėti mokesčių ir išlaikyti šeimas, tad tam tikrų išmokų mokėjimas tiems, kurie mokėjo „Sodrai“, yra labai reikalingas. Kitas dalykas – prisiminkime Lenkijos pavyzdį krizės metu – kaimynei pavyko sumažinti ekonominį nuosmukį, skatinant kelių infrastruktūrą, tad manome, kad esant karantinui, kai siekiama išsaugoti darbo vietas, siūlome susisiekimo ministrui apsvarstyti galimybę daugiau investuoti į kelių sektorių. Tokiu būdu paskatintume kelių infrastruktūrą ir karjerų eksploataciją – tose srityse išlaikytume darbo vietas, žmonės dirbtų lauke pagal rekomendacijas“, – sako LSDD frakcijos Seime seniūnas, Ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius.

LSDD frakcijos narys, Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas tiki, kad ekonomikos skatinimo priemonių planas gelbėti verslą ir ekonomiką yra pamatuotas ir ambicingas.

„Jei visos institucijos susikoncentruos į darbus, jei ir verslo bendruomenė, ir valdžia, ir opozicija susitelks, dirbs vieningai, o ne politikuos, tuomet planas veiks. Svarbiausia, kad būtų kuo mažiau atleidimų ir kuo daugiau išsaugomų darbo vietų, tad piniginė injekcija iš Vyriausybės yra būtina. Verslo atstovų baimė, kad planas veiktų ir jo įgyvendinimas nebūtų komplikuotas, gana pagrįsta, nes dar ne į visus klausimus atsakyta, bet būtent dėl to dirba specialistai, ir, tikiuosi, atitinkamai bus reaguojama, o operatyviam darbui nekils kliūčių“, – sako G. Kirkilas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)