Finansai

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai registravo siūlymą – vienkartines 200 eurų išmokas išmokėti per birželį“

2020 m. gegužės 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai registravo pasiūlymą, kad vienkartinės 200 eurų išmokos būtų mokamos ne rugpjūtį, o per birželio mėnesį. Gyventojams, kuriems pirmosios pensijos ar kitokia valstybės parama bus paskirta tik nuo birželio, socialdemokratai siūlo vienkartinę išmoką mokėti su pirmąja gaunama pensijos ar paramos suma.

„Ekonominė krizė tiesiogiai susijusi ir su psichologine – finansinį netikrumą jaučiantys žmonės bijos leisti pinigus, tad po trijų mėnesių išmokėti pinigai greičiausiai bus padėti į kojinę. Tad delsimas suteikti paramą užsuka užburtą baimės ir krentančio vartojimo ratą, taip tik gilinant krizę. Jei jau Vyriausybė išgirdo pasaulio ir Lietuvos ekspertų perspėjimą, kad delsimas padėti nuo pandemijos nukentėjusiems žmonėms kainuos sunkesnę ir ilgesnę ekonominę krizę, tuomet raginame nedelsti iki rugpjūčio ir išmokas pažeidžiamiausiems mokėti nuo birželio“, – sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė socialdemokratė Dovilė Šakalienė.

Pasak siūlymo iniciatorių, netekę darbingumo, našlaičiai, senjorai, neįgalius šeimos narius slaugantieji, žemiau skurdo ribos gyvenantieji visuomet per sunkmečius nukenčia skaudžiausiai – tad net ir nedidelė parama jiems tikrai pasijustų, ir kuo greičiau – tuo pagalba bus efektyvesnė, sako pasiūlymą registravę socialdemokratai. Opozicijos sušauktame posėdyje balandžio 23 d. pasisakę ekspertai perspėjo, kad delsiant skirti paramą, žmonės ima taupyti kiekvieną gautą centą ir taip tik gilinama krizė.

„Žmonių pajamomis reikia rūpintis nuolat, ne tik tuo metu, kai ištinka krizė ar artėja rinkimai. Dabar Vyriausybės siūloma rugpjūtį išmokėti vienkartinė išmoka, atrodo kaip rinkėjų papirkinėjimas“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Pasak socialdemokratų, jeigu Vyriausybė nenori atrodyti prieš rinkimus papirkinėjanti rinkėjus ir deklaruoja, kad padeda pažeidžiamiausiems gyventojams sunkiu metu, tai tegu ir padeda, kai sunku, o ne prieš pat rinkimus.  

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 14, iš jų šiandien: 1.)