Finansai

Seimo LSDD frakcijos nario A. Palionio pranešimas: „Negalime drastiškai didinti akcizo gazoliams, naudojamiems žemė ūkio veiklai“

2019 m. spalio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys, žemės ūkio ministras Andrius Palionis Seime įregistravo Akcizų įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma nedidinti akcizo tarifo gazoliams, skirtiems žemės ūkio veiklai, taip drastiškai. Jo nuomone, akcizas žemės ūkio veiklai naudojamiems gazoliams galėtų didėti ne iki 81 euro už 1000 litrų, bet iki 60 eurų, toks didinimas sudarytų 7,2 proc., tiek pat, kiek didėtų standartinis akcizų tarifas.

„Parlamente jau yra įregistruotas projektas, kuriuo siūloma padidinti akcizų tarifą gazoliams, skirtiems naudoti žemės ūkio veiklos, įskaitant akvakultūros ar verslinės žvejybos vidaus vandenyse, veiklą, iki 81 euro (nuo 56 eurų, t. y. 44,6 proc.) už 1000 litrų produkto. Toks didinimas būtų drastiškas ir neigimai atsilieptų ūkininkams – tai sudarytų sąlygas branginti žemės ūkio produkciją. Parlamentarai turėtų atkreipti dėmesį ir tai, kad tiesioginės išmokos ūkininkams nedidėjo, 2013 m. Europos Vadovų tarybos duotas pažadas, kad mažiausia tiesioginė išmoka bus 196 eurai, nebus įgyvendinta, todėl papildoma išlaidų našta tik slėgs ūkininkų pečius, bet neduos teigiamo rezultato. Manau, kad akcizo tarifo didinimas beveik perpus nėra proporcingas, todėl siūlau akcizo tarifą didinti iki 60 eurų už 1000 litrų“, –  sako LSDD frakcijos narys Andrius Palionis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 6, iš jų šiandien: 1.)