Finansai

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai siūlo didinti pelno mokesčio tarifą“

2019 m. lapkričio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Socialdemokratai siūlo juridinių asmenų pelno mokesčio tarifą didinti nuo 15 procentų iki 20 procentų. Tokią įstatymo pataisą registravo Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas ir seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas.

„Įstatymo projektą parengti paskatino keletas faktų: tarptautinių ekspertų nuolatinės pastabos dėl išbalansuoto darbo jėgos ir kapitalo apmokestinimo, kaimyninių šalių didesni pelno mokesčiai ir nesibaigiančios kalbos apie gerovės valstybę. Juk visi žinome, kad gerovės valstybė be pinigų – gerovės valstybė be ateities. Siūlau nedidinti ar įvedinėti naujų mokesčių atskiroms verslo rūšims, o padidinti pelno mokestį 5 procentiniais punktais ir prilyginti jį kaimyninių šalių dydžiui“, – sako siūlymo iniciatorius Algirdas Sysas.

Socialdemokratų manymu, prieš biudžeto svarstymą atskirų politikų siūlymai labiau apmokestinti vieną ar kitą verslo rūšį ar įmonių grupę priešina ir skaldo visuomenę, iškreipia konkurencines rinkos sąlygas, kelia sumaištį visuomenėje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)