Finansai

Seimo narė R. Budbergytė apie 2,2 mlrd. eurų planą: „G. Skaistė daug ką slepia iki šiol, pasigendu I. Šimonytės reakcijos“

Buvusi finansų ministrė socialdemokratė Rasa Budbergytė teigia, kad dalis 2,2 mlrd. eurų Ekonomikos gaivinimo plano projektų iki šiol yra neviešinami, o pats planas buvo rengiamas slapta.

R. Budbergytės žodžiais, Seimo nariams nėra aišku, koks galutinis dokumentas bus teikiamas Europos Komisijai (EK) balandžio pabaigoje.

„Situacija išties kelia nerimą. Iki šiol slepiami arba yra neprieinami konkretūs šio milžiniškos vertės plano projektai. Finansų ministrė Gintarė Skaistė padarė didžiulę klaidą plano rengimą nuslėpdama ir jo neviešindama, nesitardama su savivaldybėmis, Seimo komitetais ir taip toliau. Išvis nėra aišku, koks galutinis dokumentas bus teikiamas EK“, − sako Seimo narė.

Socialdemokratė mano, kad į susiklosčiusią situaciją dėmesį turėtų atkreipti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Tikrai nėra normalu, kai vieną savaitę ministrė G. Skaistė visiems aiškina, kad neviešinti plano prašė EK, po to EK atstovai visa tai paneigia, vėliau ministrė šneka vėl kitaip. Mes kalbame apie 2,2 mlrd. eurų žmonėms ir sektoriams, kurie nukentėjo nuo pandemijos. Čia pernelyg rimta, kad premjerė I. Šimonytė stovėtų nuošalyje“, − vertina R. Budbergytė.

Buvusios finansų ministrės teigimu, 178 lapų plano projekte, su kuriuo ji susipažino, yra daug neatsakytų klausimų.

„Perskaičius šį dokumentą – įspūdis slogus. Vardijama daugybė projektų, kurie tikėtina seniai gulėjo stalčiuose, tik visa tai apkaišiota nauja retorika. Daug visokių seklių ir nuvalkiotų frazių, kaip viską „žalinsim“, „skaitmeninsim“ ir panašiai. Plane, kurį turiu, yra, pavyzdžiui, viena priemonė, kuri parengta vasario mėn. Vadinasi, buvo slepiama, visa tai ištraukta tik balandžio 15 d.“, − svarsto parlamentarė.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)