Finansai

Seimo nario E. Gentvilo pranešimas: „Socialdemokratai ne visai suprato, kad dėl pašto pritaria liberalams“

2024 m. vasario 22 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Ketvirtadienį pasigirdę opozicinių socialdemokratų samprotavimai apie liberalų vaidmenį Lietuvos paštui skamba kaip teksto nesuvokimo atvejis. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas atkreipia dėmesį, kad liberalams rūpi tos pačios pašto valdymo problemos kaip socialdemokratams.

Seimo narius sudomino Susisiekimo ministerijos vasario 1 d. registruota naujoji Pašto įstatymo redakcija, kurioje nebeliko prievolės pristatyti periodinius leidinius į rečiau apgyvendintas vietoves ir atsisakoma „užtikrinti universaliosios pašto paslaugos nenutrūkstamą teikimą Lietuvos Respublikos teritorijoje ne mažiau kaip 5 darbo dienas per savaitę“.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariui Kęstučiui Vilkauskui pasigedus valdančiųjų rūpesčio pašto paslaugomis regionuose, E. Gentvilas pastebi, kad valdantieji liberalai šią problemą įvairias pavidalais kelia dar nuo 2022 m. birželio 29 d., kai pasipriešino Lietuvos pašto iki trijų kartų padidintiems laikraščių prenumeratos pristatymo įkainiams.

„Kodėl paštas valdomas taip, kaip valdomas, ir kokias pasekmes tai sukelia žiniasklaidos laisvei ir informaciniam raštingumui, mes ne kartą klausėme ir žiniasklaidos asociacijų, ir pačių pašto bendrovės vadovų – tiek pasamdyto direktoriaus, tiek už pašto politiką atsakingo susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio. Mus iš dalies išgirdo, vis dėlto, toliau matome tą pačią Susisiekimo ministerijos kryptį – atsisakius daugumos socialinio pobūdžio paslaugų, Lietuvos paštą paversti rinkoje konkuruojančia standartine siuntų įmone“, – teigia E. Gentvilas.

Parlamentaras sveikina socialdemokratus, kad pašto reformos esmę suprato ir jie, taip pat kartu apgailestauja, kad jie nesuprato, ko nori liberalai. „Opozicija savo kritiką tegu nukreipia į tikslesnį adresatą – Susisiekimo ministeriją. Jeigu iš tikrųjų branginame paštui deleguotą prenumeratos pristatymą, žiniasklaidos prieinamumą ir regionų gyvybingumą, kviečiame socialdemokratus nebalsuoti už teikiamas Pašto įstatymo nuostatas dėl prenumeratos ir universaliųjų paslaugų. Nes tiek bendrovės valdymu, tiek Seimui siūlomu teisiniu reguliavimu panaikinus tradicines Lietuvos pašto funkcijas, valstybei valdyti šitaip transformuotą bendrovę tiesiog nebeliktų prasmės“, – sako E. Gentvilas.

Ketvirtadienį Seimo narys K. Vilkauskas savo pranešime teigia, kad „pastaruoju metu pasigirdę valdančiųjų liberalų samprotavimai apie galimybę privatizuoti Lietuvos paštą skamba neatsakingai ir piktina žmones“. Socialdemokratas taip reagavo į vasario 14 d. paskelbtą Liberalų sąjūdžio frakcijos poziciją.

Kontaktinis asmuo:

Eugenijus Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas

Tel. (8 5) 209 6351

El. p. eugenijus.gentvilas@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)