Finansai

Seimo nario E. Sabučio pranešimas: „Jonavos aplinkkelio darbams intensyviai ruošiamasi, todėl svarbiausia užduotis Susisiekimo ministerijai – užtikrinti finansavimą“

2023 m. gegužės 3 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Didžiausiam Jonavos rajono kelių infrastruktūros projektui ir Lietuvos kariniam mobilumui itin svarbiam objektui – Jonavos pietrytiniam aplinkkeliui – šiandien oficialiai uždegta žalia šviesa ir pradėtas pasirengimas projektuoti šio objekto tiesimo darbus, kurie, kaip numatyta, vyks dviem etapais.

Seimo narys Eugenijus Sabutis patikino, kad šiandien buvo susisiekta su ministru Mariumi Skuodžiu, kuris dar kartą informavo apie ministerijos sprendimą pradėti Jonavos aplinkkelio projekto tikslinimą bei apie galimus pirmuosius statybos darbus jau kitų metų pradžioje.

„Institucijas pagaliau pavyko įtikinti, kad aplinkkelis yra reikalingas. Tai yra svarbiausia žinia, kurią nori išgirsti jonaviečiai. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad tai šiandien galiu garsiau įvardinti“, –  trečiadienį po pokalbio su susiekimo ministru teigė E. Sabutis.

Pasak Seimo nario, karinio mobilumo infrastruktūros projektams įgyvendinti buvo skiriamas išskirtinis dėmesys, todėl nuo pat kadencijos pradžios buvo stengiamasi aktyviai kalbėtis su ministerijomis ir kelių politiką įgyvendinančiomis institucijomis, taip pat įkalbinti jas, kad Jonavos aplinkkelis turi atsirasti tarp mūsų šalies karinio mobilumo dvigubos paskirties transporto infrastruktūros prioritetų, kuriems bus ieškoma finansavimo iš valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos (ES) fondų.

„Rankos tikrai nebuvo sudėtos. Siekiant išgryninti susisiekimo gerinimo ir Lietuvos gynybinius tikslus, nuolatinis bendravimas vyko tiek tarpinstituciniame, tiek vyriausybiniame lygmenyje, o to bendro susikalbėjimo rezultatus šiandien aiškiai matome“, – pabrėžė E. Sabutis.  

Seimo nario įsitikinimu, aplinkkelio projekto įgyvendinimas pagaliau leistų išvaduoti jonaviečius iš piko metu susidarančių spūsčių.  „Aplinkkelio tiesimas yra gyvybiškai svarbus. Tai reikš didesnį kelių pralaidumą ir užtikrins ženklesnį eismo saugumą visame vidurio Lietuvos regione, bet ne mažiau svarbu, kad  šis projektas stiprins šalies nacionalinį saugumą, kariuomenės ir NATO sąjungininkų mobilumą visoje valstybėje. Tai ypač svarbu, žinant geopolitinį šių dienų kontekstą“, –  pastebėjo parlamentaras.

E. Sabučio teigimu, esminis lūžis įvyko, todėl dabar svarbiausiu prioritetu tampa visų institucijų susitelkimas ir bendradarbiavimas, siekiant užsitikrinti reikiamą finansavimą ir kuo sklandžiau įgyvendinti svarbiausią projektą Jonavoje.

„Juk infrastruktūra turi būti pritaikyta tiek gyventojų transporto priemonių, tiek karinės technikos sklandžiam judėjimui. Pasikeitusi Lietuvos saugumo situacija vykstančio Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste reikalauja visų resursų sutelkimo dėl šio projekto darbų“, – pastebi Seimo narys.

E. Sabutis tikisi, kad lėšos artimiausiu metu galėtų būti skirtos iš dviejų šaltinių – iš šiuo metu Seime priėmimo stadiją pasiekusio vadinamojo Bankų solidarumo mokesčio ir iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės lėšų. „Bankus papildomai apmokestinsiantis projektas plenarinių posėdžių salę galutinai pasieks jau antradienį. Šį projektą būtinai palaikysiu, nes jis gali įnešti ne tik didesnį socialinį teisingumą, bet ir užtikrins visuomenei itin svarbių projektų įgyvendinimą“, – teigia Seimo narys.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūno pavaduotojas

Tel.: (8 5)  239 6979, mob. 8 698 42 633

El. p. eugenijus.sabutis@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)