Finansai

Seimo nario Luko Savicko kreipimasis į Vyriausybę dėl stringančios paramos smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams

2021 m. vasario 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Reaguodamas į pasirodžiusią informaciją, kad per sausio mėnesį iš 150 mln. Eur paramos smulkiajam ir vidutiniam verslui paketo, įmones pasiekė vos 2,1 mln. Eur., Seimo narys Lukas Savickas kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, finansų ministrę Gintarę Skaistę ir ekonomikos bei inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę kviesdamas imtis neatidėliotinų veiksmų peržiūrint subsidijų administravimo tvarkas, atsisakant perteklinių reikalavimų ir tokiu būdu užtikrinant operatyvų finansinės pagalbos suteikimą verslams.

„Nors sausio 20 d. jau buvo pristatytas pirmasis paramos verslui priemonių paketas, panašu, nuo pandemijos nukentėjusias įmones vis dar gelbėja tik popieriuje ir socialinėse medijose, nes subsidijų mokėjimas praktiškai nevyksta taip sklandžiai, kaip turėtų“,  – įsitikinęs Seimo Ekonomikos komiteto narys L. Savickas.

Parlamentaras kreipėsi į Ministrę Pirmininkę I. Šimonytę, finansų ministrę G. Skaistę ir ekonomikos bei inovacijų ministrę A. Armonaitę kviesdamas imtis neatidėliotinų veiksmų peržiūrint subsidijų administravimo tvarkas, atsisakant perteklinių reikalavimų ir tokiu būdu užtikrinant operatyvų finansinės pagalbos suteikimą verslams, kad būtų išsaugomos gyventojų darbo vietos ir pajamos.

„Keista tai, kad subsidijų išmokėjimas šiai Vyriausybei trunka nedovanotinai ilgai, nors šios paramos esmė yra greitis. Primenu, kad naujoji Vyriausybė iš esmės taiko ankstesnės Vyriausybės taikytą metodiką, kuri leido mikroįmonių subsidijų mokėjimus atlikti per 3 dienas. Šį kartą mokėjimo terminai kažkodėl pailginti 12 kartų. Tad laukti, kol pinigai pasieks įmones gali tekti net iki 38 darbo dienų, o sunkiai besiverčiantiems smulkiesiems verslininkams kiekviena laukimo diena gali lemti bankrotą“,  – susidariusią situaciją komentuoja L. Savickas.

Skaičiuojama, kad gali būti apie 94 tūkstančius nuo pandemijos nukentėjusių įmonių, kurios laukia subsidijų. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktais duomenimis, paramą kol kas gavo tik apie 1 tūkstantį mikroįmonių.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
Seimo nario Luko Savicko kreipimasis į Vyriausybę dėl stringančios paramos smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams

(Perskaityta per mėnesį: 6, iš jų šiandien: 1.)