Finansai

Seimo narių Vytauto Gapšio ir Andriaus Mazuronio pranešimas: parlamentarai siūlo grąžinti papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį už vaikus

2022 m. rugpjūčio 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Vytautas Gapšys ir Andrius Mazuronis įregistravo Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisą, kuri numatytų tėvams ir įtėviams galimybę skaičiuoti papildomą 200 eurų dydžio neapmokestinamąjį pajamų dydį už kiekvieną vaiką. Tokia galimybė Lietuvoje buvo anksčiau, tačiau vėliau buvo panaikinta.

Seimo nariai teigia, kad, esant nepalankiai ekonominei situacijai, šeimoms dažnai nebepakanka pajamų patenkinti būtinus vaikų poreikius. Skiriami vaiko pinigai esant aukštai infliacijai tiesiog prarado didelę dalį savo vertės.

„Šeimos, auginančios vaikus, patiria didesnes išlaidas, tad natūralu, kad joms turime padėti papildomai. Nors gyventojų pajamos vis dar auga, tačiau paskutiniai duomenys rodo, kad infliacijos neaplenkia. Deja, ir artimiausios ateities perspektyvos gana miglotos: ekonomikai balansuojant ties recesijos riba, labai tikėtina, kad atlyginimų augimas gali prislopti, o valdžios padarytos klaidos energetikos sektoriuje lems tolesnį aukštą infliacijos lygį. Todėl turime imtis pasiūlymų ir didinti realias šeimų pajamas“, – projekto svarbą nusakė parlamentaras V. Gapšys.

Projekte siūloma įsigaliojimo datą numatyti nuo kitų metų sausio 1-osios. Šis projektas nekeistų dabar galiojančios vaiko pinigų skyrimo tvarkos, bet ją papildytų ir užtikrintų didesnes pajamas į rankas. „Toks projektas yra pirma iš priemonių, kurias siūlysime priimti kartu su ateinančių metų biudžetu, bet ne vienintelė. Valdančioji koalicija per dvejus metus neparengė mokesčių reformos, nekreipė dėmesio į vis besikaupiančius debesis virš šalies ūkio, todėl Seimo nariai tiesiog privalo reaguoti“, – sakė Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Mazuronis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)