Finansai

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Dėl bendrovių, eksportuojančių į Rusijos Federaciją,  gaminių žymėjimo prekybos vietose – Seimo narių kreipimasis į didžiuosius prekybos centrus“

2023 m. birželio 28 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo nariai Vilius Semeška, Edmundas Pupinis, Aistė Gedvilienė ir Dalia Asanavičiūtė kreipėsi į Lietuvoje veikiančius didžiuosius prekybos tinklus dėl bendrovių, eksportuojančių į Rusijos Federaciją, gaminių žymėjimo prekybos vietose. Dalies demokratinių šalių bendrovių gaminamos produkcijos tiekimas į šalį agresorę – Rusiją, vykdančią karo nusikaltimus, yra gėdingas ir nepriimtinas. 

Siekiant tinkamai informuoti šalies gyventojus, leidžiant jiems apsispręsti, kokio gamintojo gaminius įsigyti, vengiant tų bendrovių produkcijos, kurios iki šiol tiekia savo prekes Rusijos rinkai, pažymime, kad mūsų tikslas – ne įpareigojimu per teisės aktus, bet geranoriškumu ir tarpusavio supratimu grįstas bendradarbiavimas su prekybos tinklais. Neabejojame, kad prekybos tinklai palaiko Ukrainos kovą už nepriklausomybę ir šalies vientisumą,  taip pat džiaugiamės dar anksčiau priimtais sprendimais – išimti Rusijos gamintojų prekes iš prekybos lentynų Lietuvoje. Visgi pabrėžiame, kad privalome ir toliau visomis priemonėmis remti Ukrainą, ginančią mūsų bendras – vakarietiškas vertybes.

„Griežta Lietuvos pozicija dėl Rusijos vykdomos agresijos ir karo nusikaltimų turi būti grindžiama ne tik valstybės institucijų, bet ir Lietuvoje veikiančių verslų bei visų piliečių veiksmais“, – teigia Seimo narys V. Semeška.

Atsižvelgiant į besitęsiančią padėtį Ukrainoje ir į Švedijos pademonstruotą pavyzdį, prašome kuo skubiau, pritaikius prekybos tinklui patogiausią būdą, žymėti prekes tų bendrovių, kurios iki šios dienos vis dar remia Rusijos vykdomą karinę agresiją, tiekdamos savo produkciją į jos rinką. 

KREIPIMOSI TEKSTAS

Daugiau informacijos: 

Seimo narys Vilius Semeška

Mob. 8 610 12 354

 

  

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)