Finansai

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas: planuojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas reikia labiau pasitikėti regionais

2021 m. spalio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas vykdo nuolatinę stebėseną, kaip įgyvendinamos Regioninės plėtros įstatymo nuostatos, kad regionų plėtrai skirta investicijų dalis sudarytų 30 proc. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų.

Regionams bus suteikiama galimybė apsispręsti, kokias priemones jie įgyvendins panaudodami jiems skiriamas ES lėšas konkrečiose veiklos srityse. Valstybė, skirdama atitinkamą finansavimą, nustatys tik siekiamus tikslus, o dėl šių lėšų planavimo ir panaudojimo bus sprendžiama regionų plėtros tarybose.

Komiteto nariai ir regionų plėtros tarybų pirmininkai susipažino su Švietimo, mokslo ir sporto,  Sveikatos apsaugos ir Aplinkos ministerijų pateikta informacija apie numatomas veiklas, kurias siūloma finansuoti iš ES struktūrinių fondų.

Komitetas akcentavo, kad ministerijos turi užtikrinti, jog atitinkama dalis jų administruojamų ES lėšų būtų perduota regionų plėtros taryboms, kurios savarankiškai spręstų dėl lėšų panaudojimo.

Komiteto nariai pažymėjo, kad perduodant dalies ES struktūrinių fondų lėšų panaudojimą planuoti regionų plėtros taryboms, stiprinamas pasitikėjimas vietine valdžia ir regionais. Tikimasi, kad taip investicijos regionuose atitiks vietos poreikius ir daug geriau pasieks reikiamus tikslus.

Komiteto posėdžio vaizdo įrašą galima peržiūrėti „Youtube“ kanale „Atviras Seimas“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Ričardas Juška

El. p. ricardas.juska@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)