Finansai

SEPA erdvėje momentinių pervedimų „lubos“ kyla nuo 15.000 iki 100.000 EUR

Europos mokėjimų tarybos sprendimu, nuo liepos 1 d. euro zonos gyventojams ir verslui momentinio pervedimo „lubos“ didėja nuo 15.000 iki 100.000 EUR. Tai reiškia, kad nuo šiol dar daugiau pervedimų adresatą pasieks netrukus po pinigų išsiuntimo.

„Įprasti pervedimai eurais (SEPA) gavėjus pasiekia penkis kartus per dieną. Mes juos vadiname neskubiais, įprastais arba tiesiog SEPA pervedimais. Momentiniai pervedimai vyksta per „SEPA Instant“. Tai kita sistema, tarp kurios narių pervedimai atliekami nuolatos, t. y. 24/7. Padidintas limitas leis momentinių mokėjimų naudą pajusti didesnei daliai verslo, o taip pat ir gyventojų“, − sako Vytenis Morkūnas, didžiausios Lietuvos elektroninių mokėjimų įstaigos „Paysera LT“ direktorius.

Momentinius mokėjimus galima gauti ir atlikti tarp visų bankų ir finansinių įstaigų, kurios yra prisijungusios prie momentinių mokėjimų sistemos „SEPA Instant“.

V. Morkūnas primena, kad „Paysera LT“ klientams atliekant pervedimą, savarankiškai nėra poreikio rinktis per kurią sistemą pavedimą atlikti – jeigu gavėjo bankas yra prisijungęs prie „SEPA Instant“ sistemos, pavedimas automatiškai keliaus kaip momentinis.

„Paysera LT“ privatiems klientams visi pervedimai eurais iki 100.000 EUR nekainuoja. Pervedimo kaina verslui per „SEPA Instant“ nuo liepos mėnesio siekia 0,2 Eur, o tai yra bene dvigubai pigiau nei bankuose Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Rūta Baliukevičiūtė, Paysera LT, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)