Finansai

Šiaulių arenos koncesijos konkurse dalyvaujanti „Sarlita“: priešiškumą iš Šiaulių savivaldybės administracijos jaučiame ir po mums palankių teismo sprendimų

Šių metų pradžioje Šiaulių miesto savivaldybės paskelbtame Šiaulių arenos koncesininko konkurse galimai proteguojamas vienas iš dalyvių. Konkurso komisijai, vadovaujamai Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, kovo mėnesį iš konkurso neteisėtai pašalinus vieną iš dalyvių – įmonę UAB „Sarlita“ – pastaroji po komisijos sprendimo kreipėsi į teismą, kuris bylos nagrinėjimo metu įpareigojo Viešųjų pirkimų tarnybą (toliau – VPT) pateikti išvadą pagal „Sarlita“ ieškinį. Nors institucijos patvirtino, kad bendrovė atitiko visas konkurso sąlygas, o komisija pati nesilaikė nustatytų konkurso sąlygų, „Sarlita“ atstovų teigimu, savivaldybės administracija priešišką nusistatymą demonstruoja ir toliau, nepaisant pralaimėtų teisminių procesų bei patirtų didelių finansinių nuostolių.

Nors už trijų mėnesių baigiasi Šiaulių miesto savivaldybės sudaryta koncesijos sutartis dėl „Šiaulių“ arenos valdymo, 2022 m. sausį miesto valdžios paskelbtas konkursas dėl naujojo koncesininko paskyrimo vis dar yra įstrigęs aklavietėje.

„Konkurso komisija, vadovaujama Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, pirmą kartą vertindama mūsų paraišką ją atmetė, buvo neatsižvelgta ir į pateiktą pretenzija. Matydami, kad administracijos argumentai – neteisingi, nusprendėme kreiptis į Šiaulių apygardos teismą. Viešųjų pirkimų tarnybos išvada patvirtino mūsų teiginius, kad esame teisūs pagal visus ginčijamus klausimus ir nustatė, kad pati Šiaulių miesto savivaldybės sudaryta komisija nesivadovavo konkurso sąlygomis. Teismas pilnai tenkino mūsų ieškinį, tačiau net ir po tokių išvadų savivaldybės administracija nutartį apskundė Apeliaciniam teismui. Pastarasis rugpjūčio viduryje išnagrinėjo bylą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą“, – sako „Sarlita“ direktorius Renatas Načajus.

Neštų visapusišką naudą Šiauliams

Načajus pratęsia, kad šios koncesijos esmė – mokestis, kurį Šiaulių miesto savivaldybė gautų iš koncesininko už perduodamą valdyti turtą.

„Mes planuojame savivaldybei mokėti koncesijos mokestį, atvirkščiai nei yra šiuo metu, kai mokestį dabartiniam koncesininkui kasmet moka savivaldybė. Mūsų tikslas – ne tik nuimti naštą nuo Šiaulių savivaldybės, kuri kyla išlaikant Šiaulių areną, bet ir padėti augti bei vystytis krepšinio klubui „Šiauliai“ – mūsų partneriui šiame konkurse. Todėl nesuprantame, kodėl savivaldybės administracija elgiasi lyg norėdama konkurse palikti vieną dalyvį. Natūralu, kad kelių potencialių arenos valdytojų dalyvavimas konkurse turėtų Šiaulių gyventojams atnešti daugiausiai naudos, o derantis su vienu dalyviu, šansų, jog derybos bus sėkmingos savivaldybei, gerokai mažiau“, – teigia pašnekovas.

Krepšinio klubo „Šiauliai“ valdybos pirmininkas Artūras Nacickas priduria, kad klubas nuolat ieško partnerysčių, kurios padėtų jam augti. Anot jo, dalyvavimas Šiaulių arenos koncesijos konkurse – viena iš tokių progų.

„KK „Šiauliams“ tapus vienu iš arenos, kurioje žaidžiame, koncesininkų, klubui atsirastų papildomos galimybės plėstis. Tik nuomodamiesi areną, negalime išnaudoti viso čia slypinčio potencialo, pavyzdžiui, plačiau integruoti rėmėjus arenoje. Gautas papildomas lėšas galėtume skirti nuosekliam klubo vystymui ir tobulinimui“, – teigia valdybos pirmininkas A. Nacickas.

Tikisi atversti naują lapą

Načajus toliau pasakoja, kad nors teismas įpareigojo konkurso komisiją vertinti paraišką iš naujo, kol kas ji toliau tęsia tų pačių, teisme išnagrinėtų klausimų, „tikslinimą“.

„Net po teismų sprendimų ir VPT išvados, iš komisijos jaučiame priešišką nusistatymą – toliau sulaukiame tų pačių klausimų, kuriuos atitinkamos institucijos jau išnagrinėjo. Dalyvaudami konkurse tikimės maksimalaus skaidrumo dalyvių atžvilgiu ir kad komisija pati laikytųsi konkurso sąlygų, tęstų procedūras, priimtų pagrįstus pasiūlymus ir siektų geriausio varianto miestui. Tikimės, kad palikus visus nesutarimus už nugaros, „Šiaulių“ arena kaip įmanoma greičiau galės turėti naują, naudingiausią pasiūlymą miestui pateikusį koncesininką“, – sako „Sarlita“ direktorius R. Načajus.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „coagency“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)